Dünya

Trump, 20 Ocak'ta ki yemin törenine katılmayacağını açıkladı

1 hafta önce

trump

Trump, Biden'ın zaferinin tescillenmesi sonrası yaptığı ilk açıklamada "20 Ocak'ta görev teslimi sağlıklı bir şekilde gerçekleşecek" ifadesini kullanmıştı.

Daha önce yaptığı açıklamada 20 Ocak'taki görev tesliminin sağlıklı bir şekilde gerçekleşeceğini belirten Trump, bu kez yemin törenine katılmayacağını bildirdi.

 

Yaptığı ilk paylaşımda kendisine oy veren "75 milyon müthiş Amerikalı vatansever seçmeninin gelecekte ciddi bir söz hakkına sahip olacağını" söyleyen Trump, "seçmenine saygısızlıklık yapılmayacağını ve adaletsiz davranılmayacağını" vurgulamıştı.

 

Trump, bu açıklamasının ardından yaptığı paylaşımda ise "Soranlara, 20 Ocak'taki yemin törenine gitmeyeceğim" şeklinde aksi bir açıklama yaptı.

 

 İlgili konular

Xiaomi

Xiaomi Türkiye'den Trump'ın yaptırım kararına tepki

2 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Çinli askeri şirketler" arasında göstererek yaptırım listesine aldığı Xiaomi'nin Türkiye kolu, karara tepki gösterdi....Devamını oku
trump

ABD Başkanı Trump'ın azil süreci başladı

6 gün önce

ABD Temsilciler Meclisi’ndeki demokratlar, Başkan Donald Trump'ın görevden alınması için azil sürecini başlattılar. Demokratlar hazırladıkları azil metnini Meclise resmen sundular....Devamını oku