Dünya

Trump, Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'u görevden aldı

3 yıl önce

Trump, Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton'u görevden aldı


ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ı görevden aldığını açıkladı.

 

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada, dün gece Bolton'a, artık Beyaz Saray'da ona gerek olmadığını söylediğini belirtti.

 

Trump paylaşımında, “Dün gece John Bolton’a hizmetlerinin artık Beyaz Saray’da gerekli olmadığını bildirmiştim. Diğerleri gibi yaptığı önerilerin birçoğuna şiddetle karşı çıktım ve bu nedenle John’dan bu sabah istifasını istedim. John’a hizmetleri için çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

 

Ayrıca Trump, Bolton'ın yerine gelecek ismi, gelecek hafta açıklayacağını kaydetti.

 

BOLTON: TRUMP'A DÜN GECE İSTİFA ETMEYİ ÖNERDİM

 

John Bolton da Twitter hesabından, "Başkan Trump'a dün gece istifa etmeyi önerdim ve bana 'Bunu yarın konuşalım' dedi." açıklamasında bulundu.

 

Bolton ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in, yaklaşık 1 buçuk saat sonra Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

 İlgili konular

trump

ABD'deki anket sonucu: Trump başkan olsaydı Putin Ukrayna'ya saldıramazdı

7 ay önce

Seçmenlerin yüzde 62'si, Donald Trump'ın hala başkan olması durumunda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'ya saldıramayacağını ileri sürdü....Devamını oku
TikTok

TikTok 1 milyar kullanıcı sayısını aştı

1 yıl önce

Tok, Facebook ya da Google’a ait olmadan 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan ilk sosyal medya uygulaması olurken, ayrıca teknoloji endüstrisindeki en prestijli kilometre taşlarından birine ulaştı....Devamını oku