Türkiye Haberleri

TSK'da üç general emekli edildi

1 hafta önce

tsk

Emekli edilen generallerden ikisinin Cemaat mensubu olduğu iddia edilirken, diğerinin ise yolsuzluktan dolayı olduğu söylendi.

YAŞ’ta KKK İstihbarat Başkanlığı’na getirilen ancak hakkındaki FETÖ iddiası nedeniyle göreve başlatılmayan Tuğgeneral Atasoy’un emeklilik dilekçesi verip itirafçı olduğu ileri sürülürken, FETÖ iddiasıyla bir tümgeneral, yolsuzluk suçlamasıyla da bir tuğgeneral TSK’den uzaklaştırıldı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) görevli 3 generalin emekliye sevk edildiği iddia edildi.

 

OdaTV’nin haberine göre; son Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı’na getirilen Tuğgeneral Serdar Atasoy’un hakkında FETÖ iddiası olduğu, yeni görevine hiç başlatılmadığı, kısa bir süre önce de emeklilik dilekçesini vermesinin istendiği bildirilirken, Atasoy’un emeklilik dilekçesini verip, izne ayrılmasının ardından itirafçı olduğu iddia edildi.

 

Diğer isim, 5 yıldır Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanlığı görevini yürüten Tümgeneral Kutlay Demir. 15 Temmuz’dan sonra önce tuğgeneral, ardından tümgeneral yapılan Demir’in de hakkındaki FETÖ iddiasıyla emekli edildiği belirtildi.

 

 İlgili konular

ibb

İBB AKP döneminde milyonlarca liralık taşınmaz almış

3 gün önce

İBB müfettişleri, AKP yönetimindeyken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bazı tanıdık isim ve vakıflardan kullanılamaz durumda milyonlarca liralık taşınmaz aldığını da ortaya çıkardı....Devamını oku
yavaş

Mansur Yavaş’tan çarpıcı yolsuzluk açıklaması

1 hafta önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye meclis toplantısında konuştu. Yavaş, "Benim dönemimdeki herhangi bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus, şeref sözü sizlerle beraber o davaya ben de müdahil olacağım" dedi....Devamını oku