Sağlık

TTB’den sorumlulara istifa çağrısı 

4 ay önce

ttb

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile dün kaldırılan, ancak Sağlık Bakanlığı tarafından yeniden uygulamaya sokulan PCR testi zorunluluğu kararına Türk Tabipleri Birliği (TTB), "Toplumu hastalığa mahkum edenleri bir kez daha istifaya çağırıyoruz" şeklinde tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile dün kaldırılan, ancak Sağlık Bakanlığının ilgili taraflar ile yaptığı görüşmeler neticesinde, iç hat uçuşlarında aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden uçuştan azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi istenmesine devam edilmesi yönünde karar alındı.

 

Havayolu işletmelerinin iç hat uçuşlarında HES kodu üzerinden yapacakları kontrollerde hastalığı geçirmemiş veya aşılı olmayan ve negatif PCR testi ibraz etmeyen kişilerin seyahatine müsaade edilmemesi gerektiği bildirildi.

 

Türk Tabipleri Birliği yapılan uygulamaya ‘anlık değişen karar' eleştirisini sunarak bir kez daha istifa çağrısında bulunarak şu açıklamayı yaptı:

 

“Salgın anlık değişen kararlarla değil, bilimsel verilerle yönetilmeli. SARS-CoV-2 virüsünün uçakta bulaşıp tren ve otobüste bulaşmama gibi bir özelliği yoktur. Alınan kararlar her zamanki gibi bilim dışıdır. Toplumu hastalığa mahkum edenleri bir kez daha istifaya çağırıyoruz.”İlgili konular

kaba

AKP İBB Meclis Üyesi Amine Kaba, partisini eleştirerek istifa etti

1 ay önce

AKP İBB Meclis Üyesi Amine Cansu Kaba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'adaletten uzaklaştığını'  ve 'makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliğini' gerekçe göstererek partisinden istifa ettiğini duyurdu....Devamını oku
Şahan Gökbakar

22 Mart gün özeti

2 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku