Politika

TÜGVA'dan yurt dışında diplomasi eğitimi

1 hafta önce

tügva

Yönetiminde Bilal Erdoğan’ın da bulunduğu TÜGVA'ya bağlı Genç Diplomat Akademisi, “diplomasi alanında çalışmayı hedefleyen gençlere” diplomat eğitimi vereceğini açıkladı. Eğitim Kuzey Makedonya’da başlayacak.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), “gelecekte diplomasi alanında çalışmayı hedefleyen gençlere” diplomat eğitimi vereceğini açıkladı.

 

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, Kuzey Makedonya’da gerçekleştirilecek eğitimin ödülü ise “Türkiye’de staj imkânı” olarak duyuruldu. Eğitimin, Kuzey Makedonya’daki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Türkiye Maarif Vakfı okulunun kampusunda düzenleneceğinin belirtilmesi dikkatlerden kaçmadı.

 

TÜGVA, Kuzey Makedonya’da faaliyet gösteren Türk Gençlik Kulubü (TGK) ile birlikte Kuzey Makedonya’daki gençlere diplomasi eğitimi vereceklerini duyururken, “Kuzey Makedonya genç diplomat adaylarını bekliyor” başlığı ile yapılan duyuruda, programın yalnızca Kuzey Makedonya’da yaşayanlar için olduğu kaydedildi.

 

Duyurunun “ders programı” ve “ödüller” başlıklarında, programa katılanlara “Türkiye’de staj imkânı” sunulacağının vurgulanması dikkat çekti. “Ders programı” başlığı altında “katılanların hem sertifika sahibi olacağı hem de Türkiye’de staj imkânına sahip olacağı” belirtilirken, ödüller başlığında ise “Program sonunda dereceye giren ilk 3 kişiye, ödül olarak Türkiye’de staj imkânı sunulacaktır” denildi.

 

Programın Kuzey Makedonya’da Kalkandelen Maarif Okulları kampusunda gerçekleştirileceğinin belirtilmesi de dikkat çekerken, söz konusu okul, yurtdışında Cemaat okullarına el koyan Türkiye Maarif Vakfı’na ait.

 İlgili konular

tügva

Bakan Ziya Selçuk'dan TÜGVA savunması

2 gün önce

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, vakıf ve derneklerle imzalanan protokollerin eğitimin niteliğine katkı sağladığını  savundu....Devamını oku
17 aralık

17/25 Aralık’ın 7. yıldönümü: Yolsuzluk sıfırlanamadı

1 ay önce

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tartışmasız en büyük yolsuzluk soruşturmasının üzerinden 7 yıl geçti. İktidarın 4 bakanı ve Tayyip Erdoğan’ın ‘1 numara’ olarak adının karıştığı yolsuzluk soruşturmasının üzeri, hukuk katledilerek yapılan ‘darbe’ çığırtkanlığı ile kapatıldı. Ancak ne sıfırlama tapesi unutuldu, ne ayakkabı kutusundaki paralar ne, rüşvet karşılığında İranlı Reza Zarrab’ın önüne yatan bakanlar ne de 240 bin Euroluk sözde hediye saatler. Hepsi daha ilk günkü gibi hafızalardaki tazeliğini koruyor ve öyle görünüyor ki, daha yıllar boyu unutulmayacak. AKP rejimi ‘ak’lanma şansını kaçırdı. Bugün bütün dünyada AKP denilince akla 17 Aralık, 17 Aralık denildiğinde ise büyük yolsuzluk soruşturması geliyor....Devamını oku