Dünya

Tunus ve Libya sınır kapıları çift taraflı açıldı

2 yıl önce

tunus

Tunus ve Libya arasında bulunan, 8 aydan bu yana da kapalı olan Res Cedir ve Vazin Zehibe sınır kapıları karşılıklı olarak açıldığı duyuruldu.

Libya'nın Tunus sınırındaki Zuvara Belediyesi'ndeki kaynaktan alınan bilgiye göre, Tunus ile Ras Cedi arasındaki sınır kapıları bugün itibari ile açıldı. Kaynak, Libya İçişleri Bakanlığı yetkililerinin, vatandaşların önlemlere olan bağlılığı konusunda Tunus tarafı ile mutabık kalınan tüm prosedürleri tamamladıktan sonra transit hareketini başlatma talimatlarını verdiklerini bildirdi.

 

Öte yandan Libya Ahrar kanalının haberine göre, Vazin Zehibe kapısının da gerekli önlemler altında çift taraflı olarak açıldığını belirtti.

 

Libya Dışişleri Bakanlığı, 11 Kasım'da İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği resmi yazıda, Tunus ile Kovid-19 salgını kapsamında sağlık protokolü imzalandığını bildirerek, Bakanlık'tan 14 Kasım Cumartesi sabahı Tunus ile kara ve hava geçişlerini açmasını talep etmişti.

 

Tunus Ulaştırma ve Lojistik Bakanlığı'ndan dün yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgınını önleyici tedbirler kapsamında Libya ile 8 aydır yapılmayan uçak seferlerinin 15 Kasım pazar günü yeniden başlayacağı ifade edilmişti.

 

 İlgili konular

menguş

Libya Dışişleri Bakanı: Libya'daki krizin sorumlularından hesap sorulmalı

11 ay önce

Libya Dışişleri Bakanı Necla el-Menguş, Libya'daki krizin sorumlularından hesap sorulması gerektiğini dile getirdi....Devamını oku
Akar

Akar, Libya Deniz Kuvvetleri Komutanı ile görüştü

1 yıl önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Nureddin El Buni ile biraraya geldi....Devamını oku