Politika

Turkcell yönetiminde görev yapan AKP'lilerin maaşları ortaya çıktı

2 hafta önce

turkcell

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell yönetiminde görev yapan AKP'lilerin maaşlarını paylaştı.

Yılmaz'ın ortaya çıkardığı belgelere göre yönetim kurulu başkanı yıllık 250 bin, üyeler ise 100 bin euro maaş alıyor.

 

Türk Telekom yönetimindeki AKP'lilerin maaşlarını belgeleriyle ortaya çıkaran CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu kez de Turkcell’deki AKP’li bürokratları ve maaşlarını açıkladı. Yavuzyılmaz, yönetim kurulu başkanının yıllık 250 bin, üyelerin ise 100 bin euro maaş aldıklarını ifade ederek, “2010 yılında belirlenen bu tutarlar bugüne kadar hiç değişmedi” dedi.

 

Yavuzyılmaz, "Turkcell Yönetim Kurulundaki (YK) AK Partili bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık" başlığıyla yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

 

"YK Başkanı yıllık net maaşı 250.000 Avro, YK Üyelerinin yıllık net maaşları 100.000 Avro! 2010'da belirlenen bu tutar, bugüne kadar aynen devam. Kaynak: Turkcell Genel Kurul Tutanakları"
İlgili konular

Vakıflar Genel Müdürü

Vakıflar Genel Müdürü'nün maaşı 161 bin 928 lira

7 saat önce

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy'un ayda 161 bin 928 TL lira maaş aldığını söyledi....Devamını oku
depremyardımları

Deprem yardımlarını 6 ay saklayan AKP’li belediye Ramazan kolisi yaptı

5 gün önce

30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen yardım kolilerini 6 ay depoda saklayan AKP’li Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun gıda yardımlarına kendi adını yazdırıp Ramazan kolisi olarak vatandaşlara dağıttığı ortaya çıktı....Devamını oku