Gündem

Türkiye, Endonezya için taziye mesajı yayımladı

3 hafta önce

taziye

Endonezya'da meydana gelen depremde 6 kişi can vermişti. Büyük korkuya neden olan depremle ilgili Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı taziye mesajı yayımladı.

Endonezya’nın Doğu Cava eyaletinde meydana gelen depremde 6 kişi yaşamını yitirmişti. Depremle ilgili tüm dünyadan olduğu gibi Türkiye'den de taziye mesajları gitti ve dualar edildi. 

 

AA'da yer alan habere göre Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Endonezya’nın Doğu Cava eyaletindeki Malang kenti yakınlarında meydana gelen depremde en az 8 kişinin hayatını kaybetmesinin, çok sayıda kişinin yaralanmasının ve depremin hasara yol açtığının derin üzüntüyle öğrenildiği ifade edildi.

 

Açıklamada, "Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyor, yakınları ile kardeş Endonezya halkına ve hükümetine içten taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifa dileklerimizi iletiyoruz." ifadesi yer aldı.

 

 İlgili konular

Test çubuklar

Test çubuklarını yıkayıp sattılar

22 saat önce

Endonezya'da bir ilaç şirketinin koronavirüs teşhisinde burundan örnek almak için kullanılan test çubuklarını yıkayıp yeniden sattığı ortaya çıktı....Devamını oku
merkezbankası

Merkez Bankası'ndan enflasyon değerlendirmesi

1 gün önce

Nisan ayında 2 yılın zirvesine çıkan enflasyona ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Merkez Bankası, tüketici fiyatları üzerindeki üretici fiyatları kaynaklı baskıların güçlenerek devam ettiğini belirtti....Devamını oku