Dünya

"Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir "

2 yıl önce

"Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir "


AB ile yapılan anlaşma sonucu 5 milyona yakın sığınmacı Türkiye'de kaldı. Suriye'den yeni göç dalgası tehdidine ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ise "Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir. Onların göçmen deposu değildir" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Suriye'den yeni göç dalgasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kapıları açarız" açıklamalarını değerlendiren Oktay, "Bu ne bir tehdittir ne de bir blöftür. Bu bir gerçektir. Nasıl olsa yeni göç akımı dalgası başlarsa Türkiye bunu göğüsleyecektir yaklaşımı ve rahatlığı, kesinlikle yanlış bir rahatlık ve yaklaşımdır" şeklinde konuştu.

 

Oktay, "Türkiye hiçbir ülkenin bekçisi değildir. Onların göçmen deposu değildir. Oluşturdukları krizlerin de faturasını ödeyecek ülke değildir" ifadelerini kullandı.

 İlgili konular

ab

Avrupa Birliği’nden Türkiye’ye büyük destek: 430 milyon euro

3 ay önce

Avrupa Birliği (AB), aday ve potansiyel ülkereler için hazırladığı Kırsal Kalkınma programları kapsamında, 2027 yılına kadar 430 milyon euro destekten yararlanabilecek....Devamını oku
Avrupa Birliği, Rusya

15 oligark daha AB'nin yaptırım listesinde

3 ay önce

Avrupa Birliği, Rusya'ya lüks mal ihracatının yasaklanmasını, ülkeden demir-çelik ithalatının engellenmesini ve bazı oligarkların mal varlıklarının dondurulmasını içeren dördüncü yaptırım paketini onayladı....Devamını oku