Gündem

Türkiye Wushu Federasyonu (TWF), yandaşlıkta skandalların odağı olmuş

2 yıl önce

wushu

Skandalların merkezindeki isim Başkanvekili Abdurrahman Akyüz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde Binali Yıldırım’ın seçilmesi için çalıştığını açıkça ifade ediyor.

Birçok usulsüzlüğün ve şaibenin merkezi haline gelen Türkiye Wushu Federasyonu'nda (TWF) skandallar bitmek bilmiyor.

 

Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz'ün kızı Elif Akyüz'ün sporcu olarak katıldığı turnuvada kendisinin ve annesinin yer aldığı hakem heyeti kararıyla şampiyon olduğunun açığa çıkmasının ardından bu kez de bir dönem Necmettin Erbakan’ın da yakın koruması olan Akyüz’ün önderliğindeki federasyonun İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri döneminde AKP’nin adayı Binali Yıldırım’a destek verdiği anlaşıldı.

 

İMAMOĞLU’NA HAKARET

 


BirGün'ün haberine göre, Akyüz, federasyonun geçen sene İstanbul Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen iftar programında Binali Yıldırım’ın seçilmesi için çalışma içinde olduklarını şu sözlerle anlatmış:

 

“Biz bu adamı mı belediye başkanı yapacağız? Yoksa nereden geldiği belli olmayan adamı mı belediye başkanı yapacağız? Çalışmamız gerekiyor. Milleti uyandırmamız gerekiyor. Biz büyük bir camiayız. Bu seçimin kaderini siz wushucular değiştirebilirsiniz. Buna inanıyorum. 500 bin kişiye tesir edebileceğimiz bir gücümüz var. Allah’ın izniyle de buna inanıyorum.

 

Binali Yıldırım’ın 26 projesi var, bunlar da hepimizi yakından ilgilendiren önemli maddeler var;

 

vatandaşlarımızın İGDAŞ VE İSKİ’ye çeşitli sebeplerden dolayı ödeyemediği 1.5 milyar TL ana para, 500 milyon TL’ si de faiz olmak üzere yaklaşık 2 milyar TL borcu var. Bu kurumlara borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlardan gecikme zammı ve cezası alınmayacak. Yani 500 milyon TL’yi silinmiş olacak”

 

AÇIK SEÇİK PROPAGANDA

 


Yıldırım’ın amatör branşlara da destek vereceğini iddia eden Akyüz sözlerini şöyle tamamlamıştı: “İstanbul’da bulunan 935 amatör spor kulübünün her birine ortalama 100 bin TL’lik malzeme ve ulaşım desteğinde bulunulacak. Canla başla çalışmamız lazım. Bu adam dediğini yapar. Binali Bey’in yapacağına inanıyorum.”

 İlgili konular

Tokat Havalimanı

İlk olarak 1995'te açılan Tokat Havalimanı 2022'de Erdoğan ile 3.kez açıldı

8 ay önce

Özal döneminde projelendirilerek 1995 yılında açılan ardından yolcu olmadığı için kapatılan ve 2006 yılında Binali Yıldırım tarafından açılan havalimanı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden açıldı....Devamını oku
nur sultan nazarbayev

6 Ocak gün özeti

10 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku