Türkiye Haberleri

Türkiye’de gerçek vaka sayısı açıklanandan 26 kat fazla!

1 hafta önce

vaka

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Üyesi İbrahim Akkurt, Sağlık Bakanlığının koronavirüs verilerini gizlediğini iddia etti. Akkurt, gerçek vaka sayısının 87 bin 263 olduğunu söylerken, vefat sayısının da inandırıcı olmadığının altını çizdi.

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyesi İbrahim Akkurt, Sağlık Bakanlığının güncel koronavirüs salgın verilerini yorumladı. Akkurt, vaka sayısının yaklaşık 30’da birinin açıklandığını ileri sürerken, gerçek vaka sayısının 3 bin 316 değil, 87 bin 263 olduğunu kaydetti.

 

Kendisinin 35 yıllık göğüs hastalıkları uzmanı olduğunu hatırlatan Akkurt, “PCR testi pozitif ve radyolojik, tomografik bulgusu olan olguların yüzde 3,8’i eğer 3 bin 316 ise, 35 yıllık bir göğüs hastalıkları uzmanı, bir hekim, sahada bulunan bir kişi olarak bu yüzde 3,8’in yüzde yüzünü dört işleme döktüğümde bugünkü gerçek vaka sayısı 87 bin 263 oluyor. Vaka sayısı gerçekten bu ürkütücü rakam mıdır” diye sordu.

 İlgili konular

istanbul

İstanbul’da bulaşıcı hastalıktan hayatını kaybeden kişi sayısı belli oldu

3 gün önce

İBB Mezarlıklar Müdürlüğü kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İstanbul’da bulaşıcı hastalık nedeniyle bugün 211 kişi yaşamını yitirdi....Devamını oku
sağlık

SMA hastası yakınlarından Sağlık Bakanlığı önünde eylem

3 hafta önce

Bir grup hasta yakını, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilacın ödeme kapsamına alınmasını istime gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı....Devamını oku