Gündem

Türkiye’de gerçek vaka sayısı açıklanandan 26 kat fazla!

2 yıl önce

vaka

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Üyesi İbrahim Akkurt, Sağlık Bakanlığının koronavirüs verilerini gizlediğini iddia etti. Akkurt, gerçek vaka sayısının 87 bin 263 olduğunu söylerken, vefat sayısının da inandırıcı olmadığının altını çizdi.

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyesi İbrahim Akkurt, Sağlık Bakanlığının güncel koronavirüs salgın verilerini yorumladı. Akkurt, vaka sayısının yaklaşık 30’da birinin açıklandığını ileri sürerken, gerçek vaka sayısının 3 bin 316 değil, 87 bin 263 olduğunu kaydetti.

 

Kendisinin 35 yıllık göğüs hastalıkları uzmanı olduğunu hatırlatan Akkurt, “PCR testi pozitif ve radyolojik, tomografik bulgusu olan olguların yüzde 3,8’i eğer 3 bin 316 ise, 35 yıllık bir göğüs hastalıkları uzmanı, bir hekim, sahada bulunan bir kişi olarak bu yüzde 3,8’in yüzde yüzünü dört işleme döktüğümde bugünkü gerçek vaka sayısı 87 bin 263 oluyor. Vaka sayısı gerçekten bu ürkütücü rakam mıdır” diye sordu.

 İlgili konular

İlkay Varol DEMİRKÖSE

Bu sefer MHP'li başkan isyan etti: Bakanlıkta işe alım için para alınıyor

11 ay önce

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, Zonguldak'ta Sağlık Bakanlığı'na yapılacak alımlarda para karşılığı müdahale edileceği yönünde duyumlar aldıklarını belirtti....Devamını oku
hekim

Korkutan tablo: 10 yılda 5 bin 500 civarında hekim yurt dışına göç etti

1 yıl önce

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, son 10 yılda yaklaşık 5 bin 500 hekimin yurt dışına göç ettiğini belirtti....Devamını oku