Sağlık

Türkiye'de Koronavirüs | 58 kişi hayatını kaybetti, 1614 yeni hasta

1 hafta önce

koca

Bugünkü veri tablosuna göre, toplam ölüm sayısı 8 bin 895'e, hasta sayısı ise 337 bin 147'ye çıktı.

Türkiye'de Koronavirüs nedeniyle 58 kişi daha hayatını kaybederken, 1614 yeni hasta (semptom gösteren ve Koronavirüs testi pozitif çıkan kişi) belirlendi. Böylece toplam ölüm sayısı 8 bin 895'e, hasta sayısı ise 337 bin 147'ye yükselirken, 'Vaka' sayısı ifade edilmedi.

 

Sağlık Bakanı Koca, yeni tip Koronavirüs'ün (Covid-19) Türkiye'deki güncel durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı'nın veri tablosunu paylaştı:

 

 

Bakan Koca'nın paylaşımı ise şöyle oldu:

 

"Bugün toplam ağır hasta sayımız 1.417. Yoğun bakım doluluk oranlarımızda bu hafta düşüş var. Hastalarda zatürre oranı da geçen haftaya göre düştü. Tedbirler birlikte ve sürekli uygulandığında sonuç veriyor. Birlikte başaracağız, güvenin."

 İlgili konular

koca

Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı

15 saat önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 bin 102 kişiye koronavirüs (Covid-19) teşhisi konurken, 71 kişinin daha hayatını kaybettiğini bildirdi....Devamını oku
corona

Muhtarın testi pozitif çıktı, iş yerleri ve camiler kapatıldı

20 saat önce

Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Siğilli köyü Muhtarı Kadir Yotaz yeni tip koronavürüsüne yakalandı. Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, muhtarın koronavirüse yakalnamasının üzerine restoran, cami, manav ve kıraathane gibi vatandaşların toplanacağı alanlar 14 gün süreyle kapatıldı....Devamını oku