Dünya

Türkiye'den Nijerya'ya taziye mesajı: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

1 hafta önce

Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı, Nijerya'nın Zamfara eyaletinde düzenlenen ve 100'ü aşkın sivilin hayatını kaybettiği saldırılar için baş sağlığı mesajı yayımladı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ülkenin kuzeybatısındaki Zamfara'da düzenlenen saldırılarda 100'ü aşkın sivilin hayatını kaybetmesinin derin üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

 

Açıklamada, "Bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlerin aileleri ile dost ve kardeş Nijerya halkı ve hükümetine içten taziyelerimizi sunuyoruz" ifadesi kullanıldı.

 

Nijerya yerel basınında cuma günü yer alan haberlerde, Zamfara eyaletinde silahlı çetelerin köylere yaptığı baskınlarda 100'ü aşkın kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti.

 

Ülkede son yıllarda silahlı grupların saldırılarına maruz kalan kuzeybatı eyaletlerine çetelerle mücadele için binlerce asker yerleştirildi.İlgili konular

türkiye

Türkiye, BAE'deki saldırıları kınadı ve ölenler için başsağlığı diledi

3 saat önce

Dışişleri Bakanlığı, bugün Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de gerçekleştirilen hava saldırılarını kınadı, hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi....Devamını oku
HDP

HDP binasına silahlı ve bıçaklı saldırı: 1 kişi yaralandı

2 hafta önce

İstanbul'da silahlı ve bıçaklı bir saldırgan HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasında bir kişiyi yaraladı....Devamını oku