Politika

Türkiye'nin İran'a açılan kapısı 14 ay sonra yeniden faaliyette

1 hafta önce

Kapıköy Gümrük Kapısı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 24 Mart 2020'de araç ve yaya geçişlerine kapatılan Kapıköy Gümrük Kapısı 17 Mayıs'ta yeniden yaya geçişlerine açılacak.

Van'ın İran'a açılan Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçen yıl 24 Mart'ta araç ve yaya geçişlerine kapatıldı. Gümrük Kapısı'nın 17 Mayıs'ta yeniden açılacağı belirtildi.

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fevzi Çeliktaş, koronavirüs salgını nedeniyle İran'a açılan Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'nın 14 aydan bu yana kapalı olduğunu, kararın kendilerini sevindirdiğini belirterek şunları söyledi:

 

"Sayın Cumhurbaşkanımızın 17 Mayıs'ta kapının tekrar açılacağının müjdesini vermesi Van'da sevinçle karşılandı. Yılda ilimiz 1 milyon İranlı turist ağırlıyordu. Bunun büyük bölümü Kapıköy'de giriş ve çıkışları oluyordu. Bu da ilimizin ekonomisine tabana yayılması konusunda çok büyük etkileri vardı. Duran ekonomi çarklarımız yeniden dönmeye başlayacak. İnsanlarımız heyecanlı, mutlu bir şekilde bu kapının açılmasını bekliyor."

 İlgili konular

konut

Konutta Türkiye'nin en değerli ilçeleri Beşiktaş ve Sarıyer

14 saat önce

Konutta Türkiye'nin en değerli ilçesi, 25 bin 984 lira ortalama metrekare rakamına ulaşan Beşiktaş oldu. Listede ilk 10'a İstanbul'dan 7 ilçe girerken, Muğla, İzmir ve Çanakkale'den birer ilçe bulunuyor....Devamını oku
Gümrük Kapısı

Kapıköy Gümrük Kapısı 14 ay sonra yeniden açılıyor

1 gün önce

Van'da 24 Mart 2020'de Koronavirüs tedbirleri kapsamında araç ve yaya geçişlerine kapatılan Türkiye'nin İran'a açılan Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı'nın 17 Mayıs'ta yeniden yaya geçişlerine açılacak....Devamını oku