Ekonomi

TÜSİAD Başkanı Kaslowski'den, Bakan Nebati ile görüşme sonrası açıklamalar

1 hafta önce

tüsiad

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile yaptıkları görüşmenin ardından “Enflasyonla ilgili ciddi bir mücadele verileceğine inanıyoruz.” diye konuştu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile ekonomideki son gelişmeleri ve riskleri değerlendirdiklerini belirterek, "Atılan adımların reel sektöre etkilerini tartıştık. Çok açık bir iletişim ve samimi bir görüşme oldu. Bu istişareyi de Bakan Bey ile devam ettireceğimize inanıyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Kaslowski, vergi konularını ele aldıklarını, yeşil dönüşümle ilgili fırsatları kaçırmamak açısından da bazı önerilerde bulunduklarını dile getirerek, "Enflasyonla ilgili görüşlerimizi de paylaştık. Enflasyonla ilgili ciddi bir mücadele verileceğine inanıyoruz. Enflasyon çok yüksek seviyelere çıktı ama önümüzdeki dönemde bu konuda da ciddi adımlar atılacağını öngörüyoruz, ümit ediyoruz." dedi.

 

Kredi faizlerinin seviyesine ilişkin bir soru üzerine de, finans sektöründeki sorunları da Bakan Nebati ile paylaştıklarını ifade eden Kaslowski, şunları kaydetti:

 

"Reel sektörde bu konuda bazı sorunlar var. Bunun üzerine de Bakanlık çalışıyor. Bunun da etkilerini göreceğiz. Şu an itibarıyla finansman kaynakları bulmakta sorunlar yaşanıyor. Bu tabii ki biraz kur şokundan da kaynaklanıyor. Bakanlık da bunun farkında ve bir paket üzerine çalışıyor."

 İlgili konular

nebati

Bakan Nebati ekonomist ve akademisyenlerle bir araya geldi

2 gün önce

İş dünyası ile görüşmelerini aralıksız sürdüren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomist ve akademisyenlerle İstanbul'da buluştu....Devamını oku
nebati

Bakan Nebati, iş dünyasının ve STK’ların kadın yöneticileri ile görüştü

2 hafta önce

Bakan Nebati, iş dünyasının ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) kadın yöneticileriyle buluştu. Nebati görüşmede, piyasalardaki oynaklığın azaltılması için gerekli tedbirlerin alınacağı sözünü verdi....Devamını oku