Ekonomi

TÜSİAD Merkez Bankası'nın faiz karaından memnun oldu

1 hafta önce

tüsiad

TÜSİAD, Merkez Bankası'nın faiz kararıyla alakalı yaptığı açıklamada, "Yeni bir döneme girdiğimizi gösteren önemli bir işaret." dedi.

Merkez Bankası'nın faiz kararını olumlu karşılayan TÜSİAD, "Yeni bir döneme girdiğimizi gösteren önemli bir işaret. Kısa vadede piyasa güvenini tam anlamıyla sağlamak için gerekli adımların istikrarlı bir şekilde atılacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

TÜSİAD'ın yaptığı açıklama şöyle:

 

"Merkez Bankası’nın fiyat istikrarını ve finansal istikrarı sağlamak için atmış olduğu adım yeni bir döneme girdiğimizi gösteren önemli bir işarettir. Enflasyonla mücadelede atılacak olan her adım, finansal piyasalarla olan ayrışmanın yerini piyasa ile uyumlu bir sürece bırakacak, ekonomimizi ve orta vadeli istihdam gelişimini destekleyecektir.

 

Öte yandan; TCMB politikası ve enflasyonla mücadele, Türkiye ekonomisinin geçmiş olduğu bu zor dönemdeki sorunlardan yalnızca bir tanesidir. TL’ye olan güvenin tesis edilmesi ve ekonominin yeniden sağlam temellere oturması için, serbest piyasa ilkelerine uygun, öngörülebilir ve sürdürülebilir iktisat politikalarına ihtiyaç vardır. Kurumların bağımsızlıklarının ve liyakata dayalı yönetim anlayışının güçlendirilmesi gerekmektedir. Kısa vadede piyasa güvenini tam anlamıyla sağlamak için gerekli adımların istikrarlı bir şekilde atılacağına inanıyoruz."İlgili konular

diyanet

Diyanet'ten son 5 yılda 7.4 milyon lira faiz geliri

13 saat önce

İmamların maaşlarının faizsiz katılım bankaları üzerinden ödenmesi talimatını veren Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, faiz geliri elde ettiği ortaya çıkarken, Diyanet'in son 5 yıllık faiz geliri 7 milyon 431 bin 693 liraya ulaştı....Devamını oku
dalır

Dolar yeniden 8 lirayı gördü!

1 hafta önce