Teknoloji

Twitter Pelikancılara ait "BosphorusGlobal" hesabını askıya aldı 

1 yıl önce

pelikan

AKP içinde Pelikan olarak bilinen ekibin sosyal medya hesabı "BosphorusGlobal", Twitter tarafından askıya alındığı bildirildi.

 Twitter, AKP içindeki "Pelikancılar" adlı gruba ait olan "Bosphorus Global" adlı hesabı herhangi bir gerekçe gösterilmeden askıya alındığı açıklandı. 

 

Pelikan grubuna ait "Yekvücut" adlı sayfadan yapılan paylaşımda, askıya alınma işlemi "Bosphorus Global" hesabımız Twitter tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden askıya alınmıştır. Bu noktada hesabımızı tekrar geri almak için mücadelemize başlamış bulunuyoruz. Gelişmeleri sizinle paylaşacağız" şeklinde duyuruldu.

 

Pelikancı ekipten Sabah yazarı Hilal Kaplan, engellemeye tepki gösterirken Pelikan ekibinin diğer sosyal medya hesaplarının takip edilmesi çağrısı yaptı.

 İlgili konular

twiter

Twitter: Türkiye, en çok içerik kaldırmamızı isteyen ülkeler arasında

10 ay önce

Twitter, Ocak-Haziran 2021 döneminde hükümetlerden, kullanıcılar tarafından paylaşılan içeriklerin kaldırılması için rekor sayıda talep aldığını belirtti. Buna göre, içerik kaldırılması için Twitter'a en çok şikayette bulunan ilk beş ülke arasında Türkiye de yer aldı....Devamını oku
yazlıkkaplan

Erdoğan’ın 640 milyon liralık yazlık sarayını 15 Temmuz’la savundu!

1 yıl önce

Sabah gazetesi köşe yazarı Hilal Kaplan, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Marmaris’te yapılan ve 640 milyon TL’ye mal olan yazlık sarayı garip cümlelerle savundu....Devamını oku