Yaşam

Üç din, bir ev

1 ay önce

mabet

Berlin'de yapılacak "House of One" projesi üç dini aynı çatı altında buluşturacak.

Almanya’nın Berlin şehri dinlerarası diyalog konusunda sembol olacak bir binaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanların birlikte ibadet edebilecekleri “House of One”da tek çatı altında bir sinagog, bir kilise ve bir cami yer alacak.

 

2011’de başlayan proje, 2012’de dünya çapında bir mimari yarışmayla ve 2014’te de bağış toplama etkinlikleriyle devam etmiş. İbadet evi, Petriplatz’da daha önce kiliselerin bulunduğu bir arsada inşa edilecek.

 

Ev projesi çerçevesinde çeşitli konferanslar da düzenleniyor. İlk konferans 24 Kasım’da çok dinli evler üzerine gerçekleştirildi.

 

Projenin mütevelli heyetinin başında Berlin Belediye Başkanı Michael Müller bulunuyor. Müller projeyi “Berlin’deki dinler arasında bir hoşgörü, açıklık ve başarılı diyalog sembolü” olarak tanımlıyor.

 

House of One ile ilgili ayrıntılı bilgiye projenin internet sayfasından ulaşılabilir: https://house-of-one.org/enİlgili konular

alman

Alman hükümetinde şimdi de SETA gündemde!

1 hafta önce

Berlin, Türkiye'nin istihbarat ve lobicilik faaliyetleriyle ilgili bir önergeye yanıtında ilk kez SETA'yıda gündeme getirdi. Almanya hükümeti, SETA'yı Ankara'nın görüşlerini bilim ve araştırma adı altında sunmakla itham etti....Devamını oku
2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sınavı başladı

KPSS Ön Lisans sonuçları açıklandı

1 ay önce

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, KPSS Ön Lisans sonuçlarının açıklandığını bildirdi....Devamını oku