Dünya

Ukrayna: Rus komutan intihar etti

1 yıl önce

rusya

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmalar sürerken, Ukrayna Savunma Bakanlığı, ülkedeki savaşa katılan bir Rus tank alay komutanının intihar ettiği iddiasında bulundu.

Ukrayna tarafından yapılan açıklamada, birliğindeki tüm araçlar kullanılamaz durumda olduğu için Rus general Vlaislav Yershov'un intihar ettiğini öne sürdü.

 

Ukrayna Savunma Bakanlığı, ‘Rusya Federasyonu’nun 4. Tank Tümeni’ bünyesindeki ’13. tank alayı’ komutanının, birliğin yedek tanklarının durumunu öğrendikten sonra içinde bulunduğu vahim durum nedeniyle kendini vurduğunu söyledi.

 

‘ÇOĞU TANK KULLANILMAZ HALDE’

 

Yapılan açıklamada, Rus kuvvetlerinin bakımsız askeri araçlarla ilgili sorun yaşadığı ve çoğu tankın kullanılamaz hale geldiği öne sürüldü.

 

Bakanlığın Telegram’dan yaptığı açıklamada, Rusya’nın, savaş alanında devre dışı bırakılan teçhizatı onarmak için Bryansk bölgesinde depolama ve onarım tesisleri inşa ettiği de iddia edildi.

 

Açıklamada, “Şu anda, Rusya’nın uzun vadeli depolama tesislerinden gelen önemli miktarda ekipmanı “operasyona sokmaya” çalıştığı belirtiliyor.” ifadeleri kullanıldı.

 

Savunma Bakanlığı , Rus ordusunun ekipman konusunda son derece yetersiz kaldığını öne sürerken, Kiev, 4’üncü Panzer Tümeni komutanının, depodaki her 10 tanktan sadece birinin “az ya da çok” çalışır durumda olduğunu öğrendiğinde kendini öldürdüğünü söyledi.

 

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarının başlamasından bu yana Ukrayna ordusu 7 Rus general ve Karadeniz Donanması komutan yardımcısının çatışmalarda öldürüldüğünü açıklamıştı.İlgili konular

K2 Black Panther

Mısır ile Güney Kore arasında K2 Black Panther anlaşması

1 yıl önce

Mısır Savunma Sanayi Bakanı ve Güney Koreli DAPA (Güney Kore Askeri Silah Satış Birimi), 22 Aralık 2021’de K2 Black Panther II tankı ile ilgili görüşme gerçekleştirdi....Devamını oku