Dünya

Ukrayna, Rus ordusunun ikmal hatlarını kesmek için köprüyü havaya uçurdu

1 ay önce

ukrayna

Ukrayna istihbaratı tarafından Rusya sınırına yakın bir bölgede bulunan ve Rus ordusunun Ukrayna’daki birliklerine ikmal yaptığı demiryolu hattındaki köprü bomba ile havaya uçuruldu.

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Servisi (GUR) ve Azov Taburu İstihbaratı, Rusya-Ukrayna sınırında bulunan ve Rus ordusunun Ukrayna’daki birliklerine ikmal yaptığı demiryolu hattındaki köprüyü kurdukları bomba düzenekleri ile imha ettiler.

 

Operasyonun ardından Ukrayna tarafından yapılan açıklamada, "Azov ve GUR kahramanları demiryolu geçişini ustalıkla imha ettiler. Bu işgalcilere askeri teçhizat, top mermisi ve erzak sağlanmasını önleyecek, askerlerimizin ve sivillerimizin hayatını kurtaracaktır." ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada ayrıca, Rus ordusunun genelde sevkiyatlarını karayolundan daha güvenli olduğu için demiryolu üzerinden yaptığına dikkat çekilerek, tüm bölgelerdeki demiryolu bağlantı hatlarının imha edilmesi istendi.

 İlgili konular

rus

Ukrayna'yla müzakere yapacak Rusya heyeti, İstanbul'a geldi

1 ay önce

Rusya heyeti, Türkiye'de yapılması kararlaştırılan müzakereler için İstanbul'a geldi....Devamını oku
Hulusi Akar

Akar: Başta Cumhurbaşkanı’mız olmak üzere Türkiye elinden geleni yaptı

1 ay önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak "Türkiye elinden gelen her türlü gayreti gösterdi, göstermeye devam ediyor" dedi....Devamını oku