Türkiye Haberleri

Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı başladı

6 gün önce

ülke

Türkiye'de koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının artmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan yeni tedbir kararları dün saat 20.00 itibariyle başladı. Bugün saat 20:00'den itibaren ise ülke geneli sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı'nın kısıtlamalara ilişkin genelgesine göre, yeni bir karara kadar hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlanacak, üretim, imalat ve tedarik zincirleri bundan istisna tutulacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar, 13.00 ila 16.00 saatleri arasında dışarıya çıkabilecek.

 

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme­ içme yerleri 10.00 ila 20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel-­al hizmeti verecek şekilde çalışabilecek. Restoran, lokanta ve online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefon ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti sunulacak.

 

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri saat 10.00 ila 20.00 arasında hizmet verebilecek.

 

 İlgili konular

içki

Marketten aldığı içki sahte çıktı, yaşam savaşı veriyor

1 ay önce

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir kişi marketten içki aldı. Aldığı içkiyi içen vatandaş zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Zehirlenme olayı sonrası dört kişi gözaltına alındı....Devamını oku
ülke

Türkiye genelinde koronavirüs denetimi yapılacak

2 ay önce

Ülke genelinde yarın koronavirüs denetimi yapılacak....Devamını oku