Gündem

Ümitcan Uygun hakim karşısına çıktı

1 yıl önce

uygun

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'i ölümünden önce darp eden ve hakim karşısına çıkan Ümitcan Uygun, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Sanık Uygun, "Bir kez tokat attım, astım hastası olduğu için bayıldı" dedi.

Sema Esen, ölümünden yaklaşık üç ay önce 17 Nisan’da kendisine şiddet uyguladığı anlara ait görüntülerin sosyal medyada canlı yayınlayan Uygun hakkında şikâyetçi olmuştu. Bu soruşturma kapsamında da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ümitcan Uygun ve o sırada evde bulunun arkadaşı Enes Ö. hakkında, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘tehdit’ suçlarından dava açıldı. Uygun, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, şunları söyledi:

 

SİNİRLENEREK EVE GİTTİM

 

Konut dokunulmazlığını ihlale ilişkin, biz o evde birlikte yaşıyorduk. Elektrik, su faturası bile benim üzerime. O gün Sema sosyal medyadan canlı yayın yaptı.

 

Ben o sırada evde değildim. Beni kızdıracak sözler sarf edip, bana küfür etti. Ben de sinirlenerek, Enes’le birlikte eve gittim. Zile bastık. Bizi delikten gördükten sonra kapıyı kendi açtı. Normal şekilde içeriye girdik.

 

Olaydan iki gün önce kendisiyle tartışıp ayrılacak gibi olmuştuk. Yine aynı sebepten tartışmaya başladık. Hakaret, darp, tehdit olmadı. Tartışmanın uzamaması için Enes’le evden ayrıldık. Çıkarken herhangi bir şey olmadı.

 

TOKAT ATTIĞINI KABUL ETTİ

 

“Tokat attığım doğru. Astım hastası olduğu için tokatla birlikte bayıldı” diyen Ümitcan Uygun, olaya tanık olan Merve A.’nın savcılık ifadesindeki “Sema baygın halde iken Ümitcan Uygun canlı yayın yapıp ‘Sema nakavt öyle olmaz böyle olur’ dedi” sözleri üzerine ise şöyle konuştu: Alkolün etkisinde olduğum için ne söylediğimi tam hatırlamıyorum. Ancak kesinlikte tehdit, darp ve hakaret etmedim. Daha sonra da evden çıktık.

 

Sema Esen’in ailesinin avukatı ise her iki sanığın da çelişkili ifadeler verdiğini, bu nedenle olay günü Sema Esen’le olan telefon irtibatlarının ve hangi telefondan görüştüklerinin tespiti için HTS kayıtlarının istenilmesini, ayrıca olayın öldürmeye teşebbüs olduğunu, bu nedenle mahkemenin görevsizlik kararı vererek, dosyanın ağır ceza mahkemesine göndermesini talep etti.


Savunma ve beyanların ardından ara kararını açıklayana mahkeme, sanığın ifade ettiği gibi Sema Esen’le birlikte aynı evde yaşayıp yaşamadığının tespiti için elektrik ve doğalgaz faturalarının istenilmesine karar verdi. Dosyanın ağır ceza mahkemesine gönderilme talebini reddeden mahkeme, duruşmayı erteledi. (DHA)

 İlgili konular

adliye

Adalet Bakanlığı: 304 ilçeye adliye kurulacak

10 ay önce

Adalet Bakanlığı tarafından 282 ilçede kapatılan adliyelerin yeniden açılması ve yeni ilçe olan 22 ilçede adliye kurulması için çalışma başlatıldı....Devamını oku
Cemal Süreya

8 Ocak gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku