Gündem

Üniversitede kadro için şahıslara özel kadro ilanı

1 yıl önce

hacı bayram veli

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin 27 öğretim görevlisi almak için verdiği ilan tepki topladı... Açıklanan şartların kişiye özel olması dikkatlerden kaçmadı.

Üniversitelerde kadro ilanlarında skandalların ardı arkası kesilmiyor.

 

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin, 27 öğretim görevlisi almak için verdiği ilanlar tepki topladı. İlanların her birinin belirli kişileri için özel olarak seçildiği ortaya çıktı.

 

Üniversitede bazı bölümler için konulan şartlar şu şekşlde:

 

Güney-Doğu Türk Lehçeleri: Modern Özbek şiirinde dil-üslup çalışması olmak.

 

Gazetecilik: Risk haberciliği çalışması bulunan…

 

İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü: İslam Tarihi alanında doçent unvanı almış olmak, Hz. Ömer dönemi imar, yargı ve yönetim konularında çalışmaları olmak.

 

Adalet Yönetimi: Mekansal ekonometri ile ilgili doktora yapmış olmak, çok değişkenli istatistiksel analiz konusunda çalışmaları olmak.

 

İktisat: Uluslararası iktisat, ekonomik entegrasyonlar, rekabet gücü, endüstri 4.0 ve WTO- Ticaret kolaylaştırma anlaşması konularında çalışmaları olmak.

 

Tarih: Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanında doçent unvanına sahip olmak, Türk-Arap ilişkileri, Osmanlı istihbaratı ve propaganda faaliyetleri üzerine çalışmaları olmak.İlgili konular

Sivrice Belediyesi

MHP’li başkan belediyeye akrabalarını atadı: Sadece akrabalık bağımız var

5 ay önce

Elazığ’ın MHP’li Sivrice Belediyesi belediye bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 12 Ocak’ta işçi alımı ilanı açtı....Devamını oku
sergenyalcın

Sergen Yalçın, 3 futbolcunun biletini kesti; üçü de kalmak istiyor!

11 ay önce

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın; Adem Ljajic, Lens ve Douglas'ı, önümüzdeki sezon kadrosunda düşünmüyor....Devamını oku