Gündem

Ünlü gazeteci Sedat Aral: Halk olarak Katar’a ait olabiliriz 

2 hafta önce

aral

Sosyal medyada Storyteller adıyla bilinen ve İngiltere'de yaşayan savaş muhabiri, gazeteci Sedat Aral, "Halk olarak Katar’a ait olabiliriz" diye paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son yıllarda ticari ve siyasi ilişkilerde yakınlaşıp "kardeş ülke" ilan ettiği Katar, son olarak geçtiğimiz günlerde Türkiye ile 10 ayrı anlaşmaya daha imza atmıştı. Hastane, banka, otel, yalı, fabrika, AVM, marka, TV kanalı ve Borsa İstanbul… Son 10 yılda Türkiye'de hemen her sektörden birçok şirket ya da şirket hissesi Katar sermayesi tarafından satın alınmıştı. AKP’nin bu politikasına Türkiye’deki liberaller de destek vermişti.

 

Sosyal medyada Storyteller adıyla bilinen gazeteci Sedat Aral da bu duruma tepki göstererek, şöyle manidar bir paylaşım yaptı:

 

“Siyasi dinciler ve kerrakeleri liberal sol/sağ, son 20 yılda milleti, yapıp işletip, devrettiler. Artık halk olarak Katar’a ait olabiliriz :))))”İlgili konular

aral

Ankara'da insanın içini ısıtan görüntüler

8 ay önce

Başkent Ankara'da çekilen görüntüler insanın içini ısıttı. Yaşlı kadın her gün bıkmadan ve yorulmadan sokak hayvanlarını besleyerek, 'iyi insanlar iyi ki var' dedirtti....Devamını oku