Ekonomi

Ünlü İngiliz bankasından dikkat çeken dolar yorumu

1 ay önce

banka

İngiliz HSBC bankası dolarda yıl sonuna kadar ciddi bir düşüş yaşanacağını ileri sürdü. Bankanın tahminine göre, dolar 6.50 seviyesine kadar gerileyeceğini ancak bunun normalleşme ile mümkün olabileceğini belirtti.

Türkiye'de doların aşağı mı yoksa yukarı yönlü mü seyredeceği merak konusu olurken, Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu 21 Haziran'da toplanacak ve faiz artırımı yapmayacak.

 

HSBC, gelişen ülke kurlarına ilişkin geniş kapsamlı bir rapor paylaştı. Raporda Türk Lirası'na da değinildi. Ünlü bankanın hazırladığı raporda Türk Lirası'nın 2021 yılındaki seyri ile ilgili olarak tahminler var.

 

Dev banka, Dolar/TL 'de 7,10 hedef seviyesiyle kısa pozisyon açtı. Yıl sonu dolar/TL tahmininin 7,10 olduğunu belirten banka tam bir normalleşme durumuna da değindi. HSBC'nin raporunda tam normalleşme olacağı takdirde doların 6,50 seviyesine kadar düşeceği öngörüldü.İlgili konular

dolar

Serbest piyasada Dolar ve Avro ne kadar oldu?

12 saat önce

İstanbul serbest piyasada dolar 7,0820 liradan, Avro ise 8,6080 liradan alıcısıyla buluştu....Devamını oku
aşılama

Randevu sistemi aşılamayı geciktiriyor

3 gün önce

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) salgının 11. ayı raporunda, randevu sisteminin aşılamayı yavaşlattığı ortaya çıktı....Devamını oku