Yaşam

Ünlü sanatçı Alişan Çıplak, kansere yenik düştü

1 yıl önce

sanatçı

4 ay önce kanser tedavisi nedeniyle sosyal medyadan helallik isteyen Türk Halk Müziği sanatçısı Alişan Çıplak, 67 yaşında kansere yenik düşerek vefat etti.

Çorum Osmancık Devlet Hastanesi’nden emekli olan 67 yaşındaki Türk Halk Müziği sanatçısı Alişan Çıplak, son 2 yıldır kanser hastalığı ile hayatta kalma mücadelesi veriyordu.

 

Alişan Çıplak, 1 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Değerli paylaşım kardeşlerim iki yıldır mücadele ettiğim kanser sonunda beni yatağa düşürdü. Allah sizlere sağlıklı uzun ömürler versin. Hakkımı sizlere helal ediyorum. Allah'ın takdiri ne ise ona inancımız ve imanımız tamdır. Hayırlı dualarınızı bekliyorum. Allah'a emanet olunuz" ifadelerini kullanarak, "Unutulmamak amacıyla hatıra olsun dostlarıma" paylaşımı ile seslendirdiği "Huri Melek misin?" türküsüyle helallik talep etmişti.

 

Ölüm haberi ilçe halkını üzüntüye boğan Çıplak’ın cenazesi, yarın öğle namazını müteakiben Büyük Cami'de kılınacak cenaze namazından sonra Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

 İlgili konular

SGK

Mahkeme karar verdi: 37 bin liralık kanser ilacının parasını SGK ödeyecek

1 yıl önce

İzmir'de yaşayan ve akciğer kanseri olan E.K., SGK tarafından ilaç masrafları ödenmediği için İzmir 16'ncı İş Mahkemesi'ne başvurup, yaklaşık 37 bin lira olan ilaç bedelini SGK'nın karşılamasını talep etti....Devamını oku
Kanser hastaları

Kanser hastalarına işkence: 600 kişiye 1 onkolog!

1 yıl önce

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak’taki Atatürk Devlet Hastanesi’ne giderek onkoloji polikliniğinde muayene sırası bekleyen kanser hastası ve yakınlarını ziyaret etti....Devamını oku