Dünya

Ünsal Arık’ı ölümle tehdit eden AKP’liler yakalandı

1 hafta önce

ünsal

AKP’yi eleştirdiği için bir süredir ölüm tehditleri alan şampiyon Türk boksör Ünsal Arık’ı tehdit eden AKP yandaşları yakalandı. Alman polisi, Ünsal Arık’ı tehdit edenleri gözaltına aldı.

Ünsal Arık, Dünya Boks Şampiyonu unvanıyla 2019 yılında Türkiye adına çıktığı WBC orta sıklet maçını da kazanmış ve Asya Şampiyonu olmuştu. Arık, AKP’yi eleştirdiği için bir süredir ölüm tehditlerine maruz kalıyordu.

 


Ünsal Arık, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) Almanya’daki faaliyetleriyle ilgili konuşunca arabasına zarfın içinde kurşun bırakılarak ölümle tehdit edilmişti. Arık, ‘‘Öldürülürsem bilin ki bunu yapan Tayyipçilerdir.’’ demişti.

 

Ünsal Arık’a, Almanya’daki AKP yandaşları tarafından telefonla ölümle tehdit edilen ardında da arabasının lastiklerine derin kesikler atılarak sabotaj düzenlenmişti. Arık, Alman polisinin saldırganları yakaladığını açıkladı.

 İlgili konular

intihar

Polisten ‘açım’ deyip intihara kalkışan vatandaşa: Şovunu yaptı

1 gün önce

Sattığı eşyaların zorla kendisinden alınmasıyla intihara kalkıştı. Ben yoksulum, açım, adalet istiyorum” diyerek intihara kalkışan yurttaş için polis, “Şovunu yaptı” dedi....Devamını oku
kilis

Kilis'in yeni belediye başkanı belli oldu

1 gün önce

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut'un hayatını kaybetmesinden sonra belediye meclisinde yeni başkan için seçim yapıldı. AKP’li Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Servet Ramazan seçim sonrası yeni başkan oldu....Devamını oku