İnsan Hakları

Uşak'ta sapık doktor vukuatı: Hastasını uyutup tecavüz etti

4 ay önce

uşak

Uşak'ta daha önce alkol alarak sokak köpeğini tüfekle öldürmek ve komşularının ev ve araçlarını kundaklamak suçlarından hakkında cezai işlem uygulanan pratisyen hekim B. Y. ilaçla uyuttuğu kadın hastasına tecavüz etti.

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde pratisyen doktor Barış Yağcı, son vukuatıyla 'pes' dedirtti. Daha önce kavga ettiği komşularının ev ve arabalarını kundaklamak ve alkollü halde av tüfeğiyle sokak köpeğini vurmaktan hakkında işlem yapılan Yağcı, geçtiğimiz günlerde ise bir hastasına kendi odasında tecavüz suçundan  tutuklandı.

 

Görev yaptığı hastanede ve çevresinde dengesiz hareketleriyle bilinen Dr. B. Y. ilk vukuatını 15 Kasım 2020'de gerçekleştirdi. Dr. Y., Fatih Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi'nde alkollü vaziyette bir sokak köpeğine av tüfeğiyle ateş ederek öldürdü.


Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerinden, av tüfeğiyle yanına çağırdığı köpeği öldüren kişinin Dr. Y. olduğunu teşhis etti.

 

Doktor Y. polisteki ifadesinde, sokak köpeğini daha önce kendisine saldırdığı için öldürdüğünü ve olay günü alkollü olduğunu söyledi. Uşak Emniyeti Asayiş Şube bünyesindeki Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekiplerince 'Sahipsiz hayvanı öldürmek' suçundan 1902 lira para cezası kesilen Yağcı, ileriki günlerde ise komşularının araçlarını kundakladığı iddiasıyla gözaltına alındı. Dr. Y.'nın mide bulandıran son vukuatı ise hapisle sonuçlandı.

 

Uşak'ta bir eğlence merkezinde çalışan Yağmur G. rahatsızlananınca Uşak Eğitim Hastanesi'ne geldi. Covid 19 şüphesiyle Pandemi Acil Servisi'ne yönlendirilen kadını muayene eden Doktor B. Y., odasına aldığı hastasına serum taktırdı ve hap verdi.

 

İlacın ve alkolün etkisiyle baygın düşen kadın, sabah uyandığında iç çamaşırlarının çıkarılmış olduğunu gördü. Tecavüze uğradığını fark eden kadın, kanepede uyuyan doktoru uyandırmadan odadan ayrıldı. 21 yaşındaki kadın soluğu savcılıkta alarak şikâyette bulundu. Hastaneyi karıştıran tecavüz olayıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, kadının kan testinde doktorun verdiği uyutucu ilaca rastlandı. Gözaltına alınan Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine göndrildi.İlgili konular

üç kuruş

27 Mart gün özeti

1 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan’ın ödül verdiği doktorun bir yıldır hasta dahi bakmadığı anlaşıldı

2 ay önce

Adana Seyhan Devlet Hastanesi’nde “Yılın Hekimi” seçilen görevli Dr. Alim Çökük'ün yaklaşık bir yıldır nöbet tutmadığı, hasta dahi bakmadığı ortaya çıktı....Devamını oku