Sağlık

Vakalar arttı sendikalar uyardı: Cumhurbaşkanlığı genelge yayımlamalı

2 hafta önce

vaka

Sendikalar yeniden dönüşümlü mesaiye geçilmesini ve çalışanlara acilen aşı yapılmasını isterken, kurumlar ise dönüşümlü mesai için Cumhurbaşkanlığının genelge yayımlaması gerektiğine dikkat çekti.

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı Bahadır Berdicioğlu, “SGK’deki şube yöneticimiz her serviste vakanın çıktığını ancak çalışmaya devam edildiğini söyledi” diye konuştu.

 

Temaslıların bildirilmemesi yönünde baskılar olduğunu dile getiren Berdicioğlu, kurumlarla sürekli görüştüklerini dile getirdi. Bu arada BES, büro emekçilerinin aşılanması ve dönüşümlü çalışmaya geçilmesi için imza kampanyası da başlattı.

 

Birleşik Kamu-İş’e bağlı Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi de personele aşı yapılmadığını, dönüşümlü çalışmaya geçilmesi gerektiğini söyledi.

 

Hamzaçebi, “Adapazarı Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı vergi dairelerinde HES kodu zorunluluğu uygulanmıyor. Girişte HES kontrolü yapılmazı lazım. Ancak yapılmıyor. Oradaki çalışan arkadaşlarımız tedirgin oluyorlar. Yazı yazdık. Görmezden geliniyor” dedi.İlgili konular

Yoğun bakım

Yoğun bakımlarda yatak kalmadı

3 gün önce

Paramedik Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tarık Balcı, koronavirüs vakalarındaki artışı verilerle aktardı....Devamını oku
test

Şehir hastanesinde koronavirüs testi skandalı

3 hafta önce

Eskişehir’de koronovirüs testi yaptıran onlarca kişinin test sonucunda yanlışlık yaşandığı iddia edildi....Devamını oku