Politika

Vali kendisini tanımayan dönerciye önce ceza verdi sonra özür diledi

2 gün önce

attik

Yaptığı denetimlerde bir döner ustasının eldivensiz çalıştığını gören Denizli Valisi Ali Fuat Atik tarafından uyarılan döner ustası, Atik’I umursamayıp döner kesmeye devam etti. Bunun üzerine sinirkenen Denizli Valisi Atik, işletmeye ceza kesilmesi için talimat verdi. Denizli Valisi Ali Fuat Atik gelen tepkiler üzerine geri adım attı ve özür diledi. Vali Atik, "İşletme çalışanıyla yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü" dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolanve İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ile birlikte korona virüs denetiminde bulundu. Yaklaştığı bir dönercide çalışanların eldiven takmadığını gören Atik, önce uyarıda bulundu. Vali’yi tanımayan çalışan işini yapmaya devam etti. Vali Atik’in talimatıyla, döner kesmeye devam eden çalışan ve iş yerine cezai işlem uygulandı.

 

Vali Atik, gelen tepkilerin ardından bir açıklama yaptı ve özür diledi. Atik açıklamasında, “Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü.” dedi.

 İlgili konular

denizli

Soylu'dan Denizli Valisi açıklaması

2 gün önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli Valisi’nin, esnafa karşı sert tavır sergilediği görüntüleriyle tepki çekmesi üzerine açıklama yaptı....Devamını oku
rtük

Halk TV RTÜK’ün radarından çıkmıyor! Yine ceza geldi!

1 hafta önce

Daha önce Halk TV'ye çeşitli nedenlerle ceza veren RTÜK, kanalın yayınlarını 28 Eylül-3 Ekim arasında durdurulmuştu. RTÜK, Halk TV’ye, Levent Gültekin'in Azerbaycan-Ermenistan ilişkilerini değerlendirirken, Azerbaycan hakkında yaptığı siyasi yorum nedeniyle üst sınırdan idari para cezası verdi....Devamını oku