Gündem

Vatandaş sokağa çıkamıyor; İkizdere’de doğa katliamı hızlandı

3 gün önce

ikizdere

Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’nde doğa katliamı ‘sokağa çıkma’ kısıtlamasında hız kazandı. Vatandaşların ‘ceza yazıldığı için’ sokağa çıkamadığı İkizdere’de Cengiz İnşaat’a ait iş makinaları yeni yollar açmak için ağaçları kökünden söktü. Olay yerinde olan CHP Milletvekili Mahmut Tanal, doğayı katledenler hakkında suç duyurusunda bulundu.

MAHMUT TANAL İŞ MAKİNASININ ÜZERİNE ÇIKTI

 

İkizdere’de olan CHP Milletvekili Mahmut Tanal, bir iş makinasının üzerine çıkarak yaşananlara tepki gösterdi. Tanal, “Çevreciyim diyenler görsün işte. Bizim geldiğimizi görünce makina çalışmasını durdurdu. Niye, çünkü bu çalışmanın gayri meşru olduğunu kendileri de bildiği için… Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’nde iş makineleriyle ağaçları katlediyorlar, doğayı talan ediyorlar! Çalışmaları hızlandırdılar. Hep birlikte doğa düşmanlarına ‘dur’ diyelim! Taş ocağı bahanesiyle İkizdere’de doğayı tahrip edenler hakkında suç duyurusunda bulundum. Bu çerçevede İşkencedere Vadisi’ndeki çalışmaların acilen durdurulması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

 

MEHMET BEKAROĞLU: GÜCÜMÜZ TÜKENDİ

 

Bir başka CHP’li Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da günlerdir İkizdere’de. Ancak o da güçlerinin tükendiğini söyledi. Bekaroğlu, “Dün açtıkları yolu düzeltiyor gibiydiler. Ancak bugün yeni yol açmaya başladılar. Makina biz geldik diye durdu. Maalesef böyle. Kimsenin gücü kalmadı. Buradaki insanların moralleri bozuldu. Pandemiden dolayı kimse gelemiyor. Herkese ceza yazıyorlar. Aşağıda dere vardı. Şu anda tamamiyle taşla dolmuş vaziyette.” dedi.

 

HAYATİ YAZICI: 10 SENEYE ESKİ HALİNE GETİRECEĞİZ

 

Mehmet Bekaroğlu, önceki gün eski Bakan Hayati Yazıcı’nın bölgeye gelerek vatandaşlarla konuştuğunu söyledi. Bekaroğlu, “Gelmiş, Hayati Yazıcı. Rize milletvekili. Hiç merak etmeyin, en kısa zamanda, 10 sene içinde eski haline getireceğiz demiş. Sen Tanrı mısın? Nasıl eski haline getireceksin? Yok ediyorlar. Bizim yapacağımız budur; gücümüz kalmadı, durduramıyoruz. Şahit olun; biz bu kötülüklere, işlenen bu katliama, doğa cinayetine karşı çıktık.” ifadelerini kullandı.

 İlgili konular

chp

CHP'den AKP'ye paylaşım tehdidi

9 saat önce

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) AKP'nin 'CHP Yalan Üretim Merkezi' animasyonuna sosyal medyadan yanıt vererek, cuma gününü işaret etti ve "Gerçekleri açıklıyoruz" diye paylaşımda bulundu....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan ve Putin, telefon görüşmesi yaptılar

19 saat önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi yaptı. Kremlin'den yapılan açıklamada, iki liderin Türkiye'de Sputnik V aşısının ortak üretimini konuştukları ifade edildi....Devamını oku