Teknoloji

WhatsApp’ta bildirimlere fotoğraf özelliği

1 hafta önce

WhatsApp

WhatsApp'a gelecek özellikleri ve değişiklikleri izleyen web sitesi WABetaInfo'nun haberine göre artık bildirimlerde profil fotoğrafı da görünecek.

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda 2022’de yayınlamayı planladığı özelliklerden bahsetmiş, Facebook’un yeni çatısı Meta ve yeni anlayışı Metaverse ile uyumlu hale gelmek için çalışmalara başlamıştı.

 

Sohbet uygulaması, insanların çok sayıda grupta yer aldığını ve bu gruplarda kendilerinden bahsedilmesi halinde gelen yazılı bildirimlerin yeterli olmadığına karar veriyor ve bildirimlerde profil fotoğrafı göstermek için çalışmalara başlıyor.

 

Yeni özellik, kullanıcıya içinde bulunduğu bir sohbette kendisinden bahsedildiğinde haber veriyor.

 

Şu anda biri mesaj gönderdiğinde kullanıcı sadece metin uyarısı alırken, yeni özelliğin gelmesi halinde artık, kişinin profil fotoğrafı da bildirimde görünecek.

 

Bu küçük ayar, kullanıcılara daha hızlı bir bilgi sağlamış olacak.

 

Bu değişiklik, bildirimleri biraz daha bilgilendirici hale getirmek için özel olarak tasarlanmış daha geniş yeni bir özelliğin parçası.

 

Özellik, şu anda test aşamasında ve yalnızca iOS 15’teki beta test kullanıcılarına sunuldu. Henüz özelliğin, Android’de de kullanılabilir olup olmayacağına dair bir bilgi paylaşılmadı.İlgili konular

WhatsApp ve Telegram

Ordu içerisinde WhatsApp ve Telegram gibi uygulamalar yasaklandı

2 hafta önce

İsviçre ordusunun, dünyada yaygın kullanılan WhatsApp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarını güvenlik gerekçesiyle yasakladığı bildirildi....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan, annesiyle olan fotoğrafını paylaştı

3 ay önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan'ın ölüm yıl dönümünde annesiyle birlikte çekilen fotoğrafını paylaştı....Devamını oku