Teknoloji

WhatsApp’ta kullanıcıların özel sohbetleri Google'a sızmış

4 gün önce

watssapp

Kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararı ile gündemde olan WhatsApp'ın kullanıcılarının özel mesajlarını Google ile paylaştığı skandalı patlak verdi.

İlk olarak Gadgets 360 tarafından keşfedilen bir hata WhatsApp sohbetlerinin Google'da indekslenmesine neden olurken, söz konusu hata özel WhatsApp gruplarının Google’da arama yapan kişiler tarafından erişilebilme imkanı sunuyor.

 

Bu hata aynı zamanda gizli WhatsApp gruplarının katılma linklerini arama motorunda yer almasına da neden olurken, başka bir deyişle herhangi bir kişi kısa bir Google aramasından sonra özel olması gereken gruplara ait katılma bağlantısını bularak o gruplara dahil olabiliyor.

 

WhatsApp gruplarının katılma bağlantılarını arama motoruna indekslemesi ile başlayan ve pek çok kullanıcının tepkisini çeken bu durumun güvenlik açığına sebep olması sonucu The Economic Times, WhatsApp'ın söz konusu sorunu çözdüğünü açıkladı.

 İlgili konular

watssap

Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma

6 gün önce

Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlatırken, WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu....Devamını oku
sosyal

Facebook Türkiye’de temsilcilik bulundurmayı reddetti!

3 ay önce

TBMM Genel Kurulu'nda, Twitter, Facebook gibi milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya şirketlerine, yükümlülük ve yaptırım öngören yeni sosyal medya düzenlemesi kabul edilmiş ve ysalaşmıştı....Devamını oku