Teknoloji

WhatsApp’tan yeni sözleşme açıklaması

2 gün önce

whatsapp

WhatsApp temsilcisi Alison Bonny, kullanıcılara yönelttikleri yeni gizlilik sözleşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Alison Bonny, mesajların başkaları tarafından okunacağı iddiasını kabul etmedi.

Türkiye’de kullanıcılara yönelttiği yeni gizlilik sözleşmesiyle tartışma yaratan WhatsApp’ın temsilcisi Alison Bonny, “Facebook’la yazışmaları paylaşmaya zorladığımız bilgisi doğru değil” diye konuştu. Bonny, yazışmaların hâlâ şifreli olduğunu ve başka biri tarafından okunamayacağını ifade ederek, yeni sözleşmenin, gelecekte şirketlerle müşteriler arasındaki yazışmalara yönelik olduğuna vurgu yaptı.

 

Habertürk’ten Oray Eğin'e konuşan Bonny, “Öncelikle sitemize bir infografik koyarak nelerin değiştiğini ve değişmediğini belirttik. WhatsApp’teki yazışmalar ve aramalar hâlâ şifreli. Hiç kimse okuyamaz. Ne WhatApp ne Facebook” ifadesini kullandı.

 

Bonny, sözleşmenin amacını şu şekilde açıkladı:

 

“Bu güncelleme ekim ayında duyurduğumuz gibi ticari yazışmalarla ilgili. Şirketlerin Facebook tabanlı hizmetleri sağlayarak yazışmalarını kontrol etmelerine dair. Facebook’la yazışmaları paylaşmaya zorladığımız bilgisi doğru değil. Gelecekte şirketlere Facebook tarafından güvenli hosting hizmetleri sunulacak, bu güncelleme bu konuyla ilgili. Şirketler müşterileriyle WhatsApp üzerinden yazışabilecek, sorulara yanıt verecek, fatura gibi faydalı kayıtları yollayabilecekler.”

 İlgili konular

watssapp

WhatsApp'tan yeni açıklama

12 saat önce

WhatsApp, yeni bir açıklama yayımlayarak Facebook ve WhatsApp'ın, kullanıcıların mesajlarını göremediğini belirtti....Devamını oku
watssap

Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma

4 gün önce

Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlatırken, WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu....Devamını oku