Teknoloji

Xiaomi Mi 10 Ultra ile 3 bin km uzaktan otomobil kullanıldı

1 yıl önce

Xiaomi Mi 10 Ultra

Geçtiğimiz ay resmi olarak lanse edilen Xiaomi Mi 10 Ultra için dikkat çeken bir projeye daha imza atıldı.

Bu sefer 5G teknolojisi ön planda. Redmi K30 Ultra ile beraber tanıtılan Xiaomi Mi 10 Ultra, biliyorsunuz global olarak satılmayacak olması üzen cihazlar arasında yer alıyor.

 

Bu açıdan Türkiye’de de resmi olarak satılmayacak olan telefon, firmanın son reklam kampanyası kapsamında özel bir amaç için kullanıldı. Firma, Mi 10 Ultra ve 5G SA teknolojisini kullanarak 3 bin km uzaktan otomobil kontrol etti ve ufak bir yarış yaptı.

 

Bunun için özel bir yazılım kullanan Xiaomi, sürecin sadece 1 ms gecikme ile çalıştığını aktarıyor ve bu açıdan pürüzsüz bir deneyim elde edilebildiğini aktarıyor. 5G teknolojisinin buna benzer başka imkanları da mümkün kılacağı uzun zamandır söyleniyor. 5G ile uzaktan ameliyat dahi yapılabileceği aktarılıyor.

 

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. İlgili konular

5g

Türkiye 5G'yi 2021'de kullanacak

2 yıl önce

Ulak Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, "5G radyo ve çekirdek şebekemizi de 2021 ortasında hazır edeceğiz." dedi....Devamını oku