Gündem

Yandaş gazeteci Ersoy Dede’den ‘U’ dönüşü

3 hafta önce

dede

1 yıl önce organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e ‘işadamı’ diyen ve kara propaganda sessiz kalınmamasını isteyen yandaş gazeteci TRT 1 Ana Haber spikeri Ersoy Dede, dün akşamki haberlerde Peker için ‘suç örgütü elebaşı’ dedi.

Yıllarca yandaş medyada AKP’ye muhalif olan her kesime hakaret edip yalan haber yaptıktan sonra ödül olarak TRT’ye terfi ettirilen Ersoy Dede’nin dün İstanbul merkezli 7 ilde yapılan operasyonun ardından Sedat Peker’e övgüler dizdiği tweetleri sildi. Ersoy Dede’nin 1 sene önce attığı tweetlerde Sedat Peker’i savunduğu ve “iş adamı” olarak tanımladığı görüldü.

 

dedeersoy


Yandaş medyanın tanınan isimlerinden TRT 1 ana haber bülten sunucusu Ersoy Dede, akşam haberlerinde “Sedat Peker suç örgütüne operasyon” başlığıyla bir haber sundu.

 İlgili konular

gündem

6 Mayıs 2021 gündem

51 dakika önce

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu toplantısında faiz kararını açıklayacak. (Ankara/14.00)...Devamını oku
gündem

4 Mayıs 2021 gündem

2 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde güven mektubu sunacak Şili Büyükelçisi Rodrigo E. Arcos Castro, Gine Bissau Büyükelçisi Malam Mane, Arjantin Büyükelçisi Patricia Beatriz Salas ve Etiyopya Büyükelçisi Adem Mohammed Mahmud'u ayrı ayrı kabul edecek. (Ankara/14.15/15.00/15.45/16.30)...Devamını oku