Gündem

Yandaş Yeni Şafak’ta ‘Hilafet’ krizi

1 yıl önce

armağan

Albayrak grubuna ait Gerçek Hayat dergisinin ardından Derin Tarih dergisinde de ‘hilafet’ sayısı yapıldı.

Yeni Şafak gazetesini de yayınlayan Albayrak Medya grubunun dergilerinden Derin Tarih’in genel yayın yönetmenliğini yürüten Mustafa Armağan’ın görevine son verildi.

 

Medyaya bugün yansıyan iddialara göre Armağan’ın görevden alınmasına neden olan süreç derginin “hilafet” sayısı yapmasıyla yaşandı. Armağan’ın bu sayıyı yönetimden habersiz hazırladığı ve bunun büyük rahatsızlığa neden olduğu iddia edilirken dergi toplatıldı. Armağan’ın görevine de son verildi. Bu iddialarla ilgili Mustafa Armağan ya da Derin Tarih’ten herhangi bir açıklama gelmedi.

 

Albayrak Medya’ya ait bir diğer dergi olan Gerçek Hayat da kısa süre önce kapağından “Hilafet için toparlanın” çağrısı yapmıştı. Dergiye siyasetten ve kamuoyundan tepki gelmişti. ‘Hilafet çağrısı yapıldığı’ iddiası üzerine derginin Genel Yayın Yönetmeni Kemâl Özer, kendilerini şöyle savunmuştu: “Gerçek Hayat’ın ne yazdığına bakmadan linç ettiniz. İçinde ne yazdığını da merak etmediniz. Çıkmış dergiye daha çıkmadı bile dediniz.



İlgili konular

armağan

AKP'nin 'tarihçisi' Armağan: Montrö'nün fesih süreci başlayacaktır

1 yıl önce

Atatürk ve Lozan anlaşmasına karşı saldırılarıyla bilinen "tarihçi" Mustafa Armağan, "Montrö'nün fesih süreci başlayacaktır. Bu kadar. Önünde bir engel yok" dedi....Devamını oku
hilafet

Hizb-ut Tahrir çocuklara hilafet çağrısı yaptırdı

1 yıl önce

Son günlerde eylemlerini sıklaştıran ve 10'dan fazla üyesinin gözaltına alındığı Hizb-ut Tahrir Türkiye isimli grup, sosyal medya hesaplarından paylaşdıkları videoda çocuklara hilafet çağrısı yaptırdılar....Devamını oku