İnsan Hakları

Yardım derneğinden 10 milyon liralık vurgun

2 yıl önce

Yardım derneğinden 10 milyon liralık vurgun


Yardım derneği kurup 22 kentte engelli, kanser hastaları ve yaşlılar için topladıkları 10 milyon lirayı zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 49 şüpheliden üçü tutuklandı.
 
Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir ihbar üzerine, 22 kentte faaliyet gösteren Akdeniz’in Sesi Engellilerle Elele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticilerini takibe aldı.
 
BANKA HESAPLARI İNCELENDİ
 
Kanser hastaları, engelliler ve yaşlılar için makbuz karşılığı topladıkları paraları zimmetine geçirdiği iddia edilen 49 kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde sorgulanan şüphelilerin banka hesaplarında yapılan incelemede, 10 milyon liralık vurgun gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.
 
Polis ekiplerinin 22 ilde düzenlediği operasyonda 49 kişi, gözaltına alındı. (FOTO: DHA)
 
ÜÇ KİŞİ TUTUKLANDI
 
Aralarında derneğin başkanı R.Ç.’nin de aralarında bulunduğu 49 kişi adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden üçü mahkemece tutuklanırken, 46’sı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


İlgili konular

mezun

74 yaşında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu

1 yıl önce

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde bu sene bir ilk yaşandı. Yıllar önce tıp eğitimi hayali kuran, 74 yaşındaki Nimet Süner bu yıl mezun olarak doktor oldu....Devamını oku
yaşlı

74 yaşında corona virüsünü ikinci kez yendi!

2 yıl önce

Kahramanmaraş’ta 74 yaşındaki İsa Resul Önder isimli vatandaş, corona virüsünü ikinci kez yenerek taburcu oldu. Tedavi süreciyle ilgili açıklama yapan Önder, "Her şey çok güzel ilgi alaka çok güzeldi. Tedbirlere uyalım evde kalalım" ifadesini kullandı....Devamını oku