Politika

Yargıtay silahlı güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alacak!

2 yıl önce

Yargıtay silahlı güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alacak!


Yargıtay Başkanlığı, sözlü sınavla güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadrolarına 33 işçi istihdam edecek.
 
Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, 15 silahlı güvenlik görevlisi ve 18 temizlik personeli alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden alınacak.
 
Temizlik görevlisi alımında 3 personel engelliler arasından, 5 personel ise 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun 21’inci maddesinde sayılan "terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlar" arasından seçilecek.
 
Temizlik görevlisi kadrolarına başvuracakların, görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmaması ve 30 yaşını doldurmamış olması, engelli olarak başvuruda bulunacakların en az yüzde 40 oranında engelli sağlık kurulu raporu almaları, terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananların ise durumlarını belgelemesi gerekecek.

 İlgili konular

kavga

Doktor, oturduğu sitenin özel güvenlik görevlileri tarafından darp edildi

1 yıl önce

İstanbul Bağcılar’da stajyer doktorun siparişi özel güvenlik ekiplerince siteye alındı. Bunun üzerine doktor ile güvenlik görevlileri arasında çıkan tartışmada, 3 özel güvenlik görevlisi, doktoru cop, tekme ve yumruklarla darp etti....Devamını oku
51

Karantina yurdunda güvenlik amirinin Koronavirüs testi pozitif çıktı

2 yıl önce

Konya'da, umreden dönen vatandaşların kaldığı karantina yurdunda görev yapan güvenlik amirinin Koronavirüs testi pozitif çıktı....Devamını oku