İnsan Hakları

Yasaklanan 'KHK'lılar Büyük Buluşması' buluşması HDP ve SP'de yapılacak

2 yıl önce

Yasaklanan 'KHK'lılar Büyük Buluşması' buluşması HDP ve SP'de yapılacak


 
Valilik, buluşmanın "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yasaklandığı' bildirilmişti

 

Ankara Valiliği'nin Olağanüstü Hal uygulaması çerçevesinde Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen kamu çalışanlarının 5-6 Ekim tarihleri arasında Ankara'daki 'KHK'lılar Büyük Buluşması'nı yasaklamasının ardından toplantı HDP ve Saadet Partisi (SP) Genel Merkezleri'nde yapılacak.
 
Gazete Duvar'dan Serkan Alan'ın haberine göre, Valiliğin yasak kararının ardından HDP ve Saadet Partisi KHK'lıların buluşması için partinin kapılarını açtı. Edinilen bilgiye göre KHK'lılar yarın sabah 09.30'da (5 Ekim) HDP Genel Merkezi'nde toplantıya başlayacak. KHK'lılar öğleden sonra SAADET Genel Merkezi'ne giderek burada toplantılarına ve görüşmelerine devam edecek.
 
Valilik iptal etmişti

 

İhraç edilen kamu çalışanlarının yanısıra, Cumartesi Anneleri, KHK ile kapatılan Gündem Çocuk Derneği ve yerine kayyım atanan eski Van Belediye Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın da katılacağı etkinliğin düzenleneceği Çankaya ilçesinde yer alan Yılmaz Güney Sahnesi Müdürlüğü'ne valilik tarafından gönderilen yazıda etkinliğin '5442 sayılı İl İdaresi Kanunu ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yasaklandığı' bildirilmişti.


İlgili konular

Akrep Nalan

5 Mart gün özeti

3 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
KHK

İktidarın zulmüne uğrayan KHK’lı hakim ve savcılara bir darbe de CHP’den

4 ay önce

HSK, KHK’lı 8 hakim ve savcının itirazlarını oybirliği ile reddederken, karara CHP’li ve İyi Partili üyelerin de destek vermesi dikkat çekti....Devamını oku