İnsan Hakları

Evde ölümü bekliyor!

4 yıl önce

Evde ölümü bekliyor!


Adana'da kasiyerlik yaparken 5 yıl önce lösemi hastası olan iki çocuk babası Levent Karadağ, evlerinde oksijen makinesine bağlı sürekli uyuyarak yaşam mücadelesi veriyor.

  Adana 'da bir markette kasiyerlik yapan Levent Karadağ (36) bundan 12 yıl önce Tuba Karadağ (30) ile evlendi. Bu evlilikten İlayda (11) ismini verdikleri bir kız çocukları oldu. Karadağ'ın ilk evliliğinden de İhsan Karadağ (18) isimli bir çocuğu vardı. Ancak bundan 5 yıl önce Levent Karadağ, halsizlik, mide bulantısı ve böbrek ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede lösemi teşhisi kondu. O günden sonra Karadağ Çukurova Üniversitesi Tıp Fakütesi Balcalı Hastanesi Onkoloji Bölümü'nde tedavi görmeye başladı. Ancak yapılan tüm tedavilere rağmen Karadağ'ın durumu iyiye gitmeyip kötüye gitti. İşten çıkan ve ailesine bakamayacak duruma gelen Karadağ'a devlet 3 aydan 3 aya bin 50 lira engelli maaşı, ona bakan eşine ise bin 20 lira evde bakım ücreti bağladı. Bu iki maaşla geçinmeye çalışırken ilaçların birçoğu SGK tarafından karşılanmadığı için evde bakım ücreti Karadağ'ın ilaçlarına verilmeye başlandı. Hatta alınan ilaçlar çok fazla olduğundan maaş bile ilaçları almaya yetmemeye başladı. Tuba Karadağ eşinin hayatta kalması için evinde küçük bir eczane kurdu. Bir süre sonra eşinde solunum yetmezliği de başlayınca SGK karşılamadığı için kendi cebinden oksijen makinesi aldı. Durumu çok kötüye giden Karadağ şimdi 24 saat oksijen makinesine bağlı baygın bir şekilde evde yatıyor. Karadağ hiç kendine gelemediği için aile ne yapacağını bilemiyor. Ayrıca Karadağ ailesinin kızında kronik anemi rahatsızlığı, erkek çocukta ise epilepsi rahatsızlığı var.


İlgili konular

Tahran: Körfez'de atılacak ilk kurşun, petrol fiyatlarını 100 doların üstüne fırlatır

Tahran: Körfez'de atılacak ilk kurşun, petrol fiyatlarını 100 doların üstüne fırlatır

3 yıl önce

Washington-Tahran geriliminde bir yandan müzakere mesajları değiş tokuş edilirken diğer yandan İran dini liderinin danışmanı ABD'nin İran'la savaşa tutuşmasından ekonomisinin zarar göreceği, zira petrol fiyatlarının anında fırlayacağını söyledi....Devamını oku