Yaşam

Yavaş’tan müzisyenlere destek

2 hafta önce

Müzisyen

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ‘Müzisyenler desteksiz kalmayacak‘ sloganıyla park konserlerini duyurdu.

Salgın sürecinde alınan tedbirler nedeniyle durma noktasına gelen müzik sektörü çalışanları zor günler geçiriyor. Müzisyeler sosyal medyadan seslerini duyurmaya ve destek fonları yaratmaya çalışıyor.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘kademeli normalleşme’nin yeni dönem düzenlemelerinde birçok kısıtlama kaldırılırken kültür sanat ve eğlence sekötür için bir adım atılmamıştı.

 

Yeterli devlet desteği alamamaktan yakınan müzisyenler için Ankara Büyükşehir Belediyesi konser serisi başlattı. Başkan Yavaş, 16 Haziran Çarşamba günü başlayacak ‘Parklarda Mutluluk Sahneleri‘ konserlerinin ilk hafta programını paylaştı.

 

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Başkentimizi Mutluluk Sahneleri ile dolduruyoruz. İlk hafta 7 park ve 68 sanatçı ile başlayıp devamında artıracağımız haftalık mutluluk programlarımıza başlıyoruz. Sahneler bestesiz, müzisyenlerimiz desteksiz, Ankara sanatsız kalmayacak” diyen Yavaş ayrıca müzisyenlere 500 lira nakdi yardım ödemelerinin de bu hafta içinde tamamlanacağını belirtti.İlgili konular

sayıştay

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş’la görüştü

1 gün önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görüştü....Devamını oku