Politika

Yavuz Ağıralioğlu kanaat belirtti: HDP'nin fezlekelerine "Evet" diyeceğim

1 ay önce

hdp

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, HDP'lilerin dokunulmazlık fezlekelerine "Evet" diyeceğini deklare etti.

HaberTürk TV'de dün "Türkiye'nin Nabzı" programına konuk olan Ağıralioğlu, "Açık konuşabildiğimiz hiçbir şeyden zarar görmeyiz, konuşamadıklarımızdan zarar görürüz. Tayyip Bey’i yenmek için biz PKK’dan medet umarsak bu süreci enfekte etmiş oluruz." ifadelerini kullandı.

 

Ağıralioğlu, "Ben, HDP’lilerin fezlekelerine ‘Evet’ diyeceğim. Ama kim derse ki ‘Öcalan teröristtir’ onun fezlekesine ‘Hayır’ diyeceğim. Fezlekelere bir şartla ‘Hayır’ vereceğim. Birisi diyecek ki ‘PKK terör örgütüdür ve Türk milletinin bağrına saplanmış bir hançerdir’. Siz siyasi olarak rakip gördüklerinizin hukukunu korursanız siyasete nezaket kazandırırsınız." dedi.

 İlgili konular

demirtaş

Demirtaş'a verilen 3.5 yıl hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı

1 gün önce

Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı Atatürk Havalimanı'nda 2015 yılında yaptığı bir açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan 3 yıl 6 ay hapisle cezalandıran mahkeme, gerekçeli kararını açıkladı....Devamını oku
uygur

AKP Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur konuşurken fenalaştı

5 gün önce

AKP Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, TBMM Genel Kurul kürsüsünde konuşma yaparken fenalık geçirdi. Uygur, konuşmasına devam edemeyince Genel Kurul toplantısı sona erdi....Devamını oku