Gündem

Yenikapı'da sergilenen araç israfına, vatandaşlar sert tepki gösterdiler

2 yıl önce

Yenikapı'da sergilenen araç israfına, vatandaşlar sert tepki gösterdiler


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, seçim öncesi israf olarak nitelendirdiği araçlar, Yenikapı’da sergilenmeye devam ediyor. Renault Clio, Mercedes ve Audi gibi lüks marka araçların alana girişi dün de sürerken, pazar gününe kadar binin üzerinde aracın alana getirileceği belirtildi. Yurttaşlar araçların alana getirilişi sırasında, “Cip ne be kardeşim” diyerek tepki gösterdi.

 

Sadece İstanbul’da değil, neredeyse tüm Türkiye’de yurttaşlar AKP döneminde İBB aracılığıyla gerçekleştirilen araç israfını konuşuyor. Ekrem İmamoğlu’nun yeniden İBB Başkanı seçilmesiyle birlikte, “belediyedeki israfı ortaya koyacağım” açıklaması gerçekleşiyor. İBB çalışanlarının kullandığı binlerce lüks araç, Yenikapı Meydanı’na toplanıyor. İmamoğlu, israfın boyutunu pazar günü yapacağı açıklamayla anlatacak fakat bu durumu merak eden yurttaşlar adeta Yenikapı’ya koşuyor. Lüksü merak eden İstanbullular, Cumhuriyet Tv’ye yaptıkları açıklamalarla duruma tepki gösterdiler.


İlgili konular

işçi

Kürt fındık işçilerine saldırıda 2 gözaltı

1 yıl önce

Türkiye’yi ayağa kaldıran Sakarya’daki mevsimlik tarım işçilerinin darp edilmesi olayıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. K.C. ve H.C. isimli şahıslar ‘tehdit’ ve ‘yaralama’ ile itham ediliyor....Devamını oku