Yaşam

Yer yine Isparta: Kar başladı, elektrik kesintileri yaşandı

5 ay önce

Isparta

Isparta'da gece etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilerken, bazı yolların kapanması nedeniyle ulaşımda aksama yaşandı, elektrik kesintileri oldu.

Kentte dün saat 15.00 sıralarında etkili olmaya başlayan kar yağışı, saat 03.00’e kadar sürdü. Yağış nedeniyle yollardaki birikintilerin temizlenmesi için kent merkezinde belediye ekipleri, kürüme çalışması yaptı.

 

Isparta ile Burdur arasındaki ‘Dostluk Yolu’ olarak bilinen dağ yolu da saat 23.00 sıralarında kapandı. Ekiplerin kar kürüme ve tuzlama çalışmasının ardından ‘Dostluk Yolu’ sabah yeniden açıldı.

 

Isparta- Eğirdir yolundaki Miskinler rampasında, TIR’ın kayarak yolu kapatması sonucu ulaşım bir süre aksadı. Eğirdir ile Aksu ilçelerini bağlayan yol, kar nedeniyle saat 22.00’den sonra yaklaşık 2 saat ulaşıma kapalı kaldı.

 

Isparta- Afyonkarahisar yolunda Keçiborlu ve Göltaş rampası olarak bilinen güzergahta, ulaşımda kısa süreli aksama yaşandı.

 

ENERJİ NAKİL HATLARINDAKİ TELLER KOPTU

 

Öte yandan gece kar yağışı nedeniyle bazı mahallelerde, kısa süreli elektrik kesintisi yaşandı. Ekiplerin çalışmasıyla enerji yeniden bölgeye verildi. Bazı mahallelerdeki enerji nakil hatları ise karın ağırlığı nedeniyle koptu. Nakil hatlarındaki tellerin temasıyla kıvılcımlar oluştu. Bu anları cep telefonu kamerasıyla görüntüleyenler, sosyal medyada paylaştı.

 

Kent merkezinde buzlanma nedeniyle gece boyunca kazalar da meydana geldi.İlgili konular

elektrik

Resmen çarpıldık: Elektriğe yüzde 20 zam geliyor

4 ay önce

Elektrikte üretim maliyeti satış fiyatını geçti. Enerji Uzmanı Çağada Kırım, elektriğe nisan ayında zam yapılmaması durumunda temmuz ayında yüzde 100'ün üzerinde zamma mecbur kalınacağını belirtiyor....Devamını oku
elektrik

Konya'da 4 gündür elektrik yok: Halk battaniyeye sarılarak ısınıyor

5 ay önce

Yoğun kar yağışının ardından günlerce elektrik kesintisi yaşanan Isparta'dan sonra bu kez de AKP'nin kalesi Konya'da benzer bir durum yaşanıyor....Devamını oku