Gündem

Yoğun bakım yatağı bekleyen çocuk yaşamını yitirdi

2 yıl önce

batman

Koronavirüsün ülke genelinde artmasıyla hastanede de skandallar yaşanmaya devam ediyor. Batmanda, durumu kritik olan, 7 saat boyunca hastanede yer bulamayan 1 buçuk yaşındaki S.A adlı çocuk yaşamını yitirdi.

Sosyal medyada tepkiye neden olan bu acı olay sonrası vatandaşlar, 27 Nisan 2020'de Türkiye tarafından İsveç'e yollanan özel ambulans uçağını hatırlattı. Vatandaşlar, "O İsveç'teki adamı şov için ayarladınız, keşke İsveç'in yarısı olsanız. Bakın 7 saat yoğun bakım sırası bekleyen çocuk. Yazık" ifadelerini kullandı.

 

Batman’da 10 gün önce rahatsızlanan 1 buçuk yaşındaki epilepsi hastası bir çocuk Batman Çocuk Hastanesi’ne götürüldü. Küçük çocuk, "Bir şey yok" denilerek evine gönderildi. Daha sonrasında koronavirüs testi pozitif çıkan ve durumu kritik olmasına rağmen 7 saat boyunca hastanede yer bulamayan 1 buçuk yaşındaki S.A adlı çocuk hayatını kaybetti.

 

Minik çocuğun halası Safiye Akdağ, yaşananları şöyle anlattı:

 

"Biz hastaneye defalarca gittik. Bebeğimiz epilepsi hastası ama yatırmadılar. 3 iğne verilerek geri gönderildi. Bu süreçte çocuk ateş ve halsizlik şikâyetiyle her akşam aynı hastaneye kaldırıldı. 4’üncü gün çocuğun ciğerlerinin tamamı enfeksiyon kaptı. Enfeksiyonun ardından bebeğe test yapıldı ve sonucu pozitif çıktı. Bebek 2 gün entübe edildi ve dün akşam da yaşamını yitirdi."

 

Halk TV'ye konuşan HDP Milletvekili Feleknaz Uca, defalarca Meclis ile iletişime geçmelerine rağmen hastanede yer bulamadıklarını söyledi.

 

Yurttaşlar ise sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla yaşanan bu duruma isyan etti.

 

 

 

 İlgili konular

hastane

Özel hastane temsilcileri isyan etti: Batıyoruz

11 ay önce

Özel hastane temsilcileri, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle nakit akışlarını dengeleyediklerini ve batışta olduklarını duyurdu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan ile görüşmüştü: Miçotakis koronavirüse yakalandı

1 yıl önce

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis koronavirüse yakalandığını açıkladı....Devamını oku