Dünya

Yolcu uçağının motoru havada patladı

1 hafta önce

uçak

ABD'de 231 ve 10 mürettebatın bulunduğu United Airlines'a ait Boeing 777-200 tipi yolcu uçağının sağ motoru havada patladı.

Patlayan parçalar Colorado'daki bir evin üzerine düşerken havada panik yaşandı

 

Koronavirüs sebebiyle uçuşların azaldığı bir dönemde uçakların bakımlarının ve havalanmamasının olumsuz etkileri üzerine birçok araştırma yapılırken, dün ABD’nin önde gelen havayolu şirketlerinden United Airlines bir felaketin eşiğinden döndü.

 

Honolulu’ya gitmek üzere 231 yolcu ve 10 mürettebatla havalanan United Airlines’ın Boeing 777-200 tipi yolcu uçağı Colorado semalarında süzülürken sağ motoru gürültüyle patlarken, dumanların çıktığı uçağın dış kaplamasının söküldüğü görüldü.

 

Bu sırada bazı yolcular patlamış vaziyetteki motorun fotoğrafını paylaştı.

 

Patlama ile birlikte uçaktan fırlayan motorun kaplaması ise Colorado, Broomfield’daki bir eve düştü. Parçaların kimse evin bahçesinde olmadığı sırada düşmesi bir mucize olarak tanımlanırken, pilotlar bu zorlu duruma rağmen büyük bir özveri ve dikkatle uçağı Denver Uluslararası Havalimanı’na indirmeyi başardı.

 

Yetkililer uçaktaki yolcu ve mürettebatın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

 

Pilot ile kule arasındaki görüşme de kamuoyu ile paylaşılırken, ses kayıtlarında, “Mayday, uçağımız motor sorunu yaşıyor, acilen dönmemiz gerek” denildiği duyuldu. ABD Ulusal Taşımacılık Güvenlik Kurulu ve Federal Havacılık Bürosu olayla ilgili soruşturma başlatılacağını duyurdu.

 İlgili konular

ankara

Ankara'da maddi hasarlı doğalgaz patlaması

3 hafta önce

Ankara’nın Keçiören ilçesi Ayvalı Mahallesi'nde doğalgaz patlaması meydana geldi. Patlamada herhangi bir can kaybı yaşanmazken, ilk tespitlere göre patlamanın etkisi ile bir araç ve çevredeki apartmanlarda maddi hasar oluştu....Devamını oku
patlama

Mersin Valiliği'nden patlamaya dair açıklama

1 ay önce

Mersin Valiliği, Akkuyu Nükleer Güç Santralı bölgesinde yapılan planlı patlatma sonucu bölgedeki ev ve seralarda oluşan zararın tespitine yönelik komisyon kurulduğu bildirildi....Devamını oku