Politika

Yolsuzluk ile suçlanan AKP'li belediye başkanından Hazreti Nuh'lu savunma

1 hafta önce

Zeynel Abidin Beyazgül

AKP Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Savacak'ın Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e yönelik suçlamaları ardından Beyazgül, yolsuzluk iddiaları üzerine açıklamalarda bulundu.

Kendisinin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını öne süren Beyazgül, suçlamaları yapanın AKP il yöneticisi olmasına ilişkin ise "Hazreti Nuh Aleyhisselam da hanımıyla aynı çatı altındaydı. Biri boğuldu biri gitti" diye yanıt verdi.

 

Belediye binasında basın toplantısı düzenleyen Başkan Beyazgül, "Kimin bireysel çıkarına dokunduysam, kimin rantına dokunduysam aileme, çocuklarıma, şahsıma iftira atmaya kalkıyor. Yazık ya! Konu nedir? Açıksu Caddesi'nde yol açıyoruz. Yol üzerinde yeşil alan üzerinde bir kıraathane var. Bu kıraathane hakkı ödenerek kamulaştırıldı. Bitti. Başka ne var? Efendim iki yakınımı işe alacaksın. Olur mu?" dedi.

 

Oğluna iftira atıldığını öne süren Beyazgül, "Niye oğluma iftira atıyorlar? Her gün savcılıktan iftiralarla ilgili belge geliyor. Şahıslara diyorum, söylediklerinizi ispatlayın. İftira atmıyorsanız gidin ispat edin o zaman. Bana aileme iftara atmalarını bıraksınlar. Benim de ailemin de vicdanı var. Siz benim yakınlarımdan ne istiyorsunuz? Benim iki çocuğum avukat, birisi de muhasebe imtihanlarına hazırlanıyor. Ne istiyorsunuz ailemden? Dik duracağız, devam edeceğiz. Hizmetlerimize devam edeceğiz. Yılmayacağız. Yolumuza devam edeceğiz. Ben bu milletin malını yedirmiyorum. Tasarruf sağlıyorum. Bana iftira atanlar şunu bilsin ki benim yolum doğrudur. İftiraların bir zerresi doğruysa ben istifamı verip çıkarım. İftira atanlar ispat etsinler. Vicdan sahibi insanların yapmayacağı şeyler bunlar. Yazıklar olsun iki tane fake hesabı aç başkanın aleyhine yaz. Menfaatlarını benden alamamışlar. Beni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Hepimiz birlikte bu algıların üzerinde duracağız” ifadelerini kullandı.

 

Beyazgül, suçlamaları yapanın AKP il yöneticisi olmasına ilişkin bir soruya da "Ne diyeyim Hazreti Nuh Aleyhisselam da hanımıyla aynı çatı altındaydı. Biri boğuldu biri gitti" diye yanıt verdi.

 

AKP Şanlıurfa İl Başkanlığı İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Savacak, Twitter hesabından Başkan Zeynel Abidin Beyazgül'e yönelik çok sayıda ağır ithamlar içeren paylaşımlarda bulunmuştu. Savacak, “Oğlun çuval çuval para götürüyor. Esnaf ekmek götüremiyor. Zalim olma. Siyaset mafyacılığı yapma Zeynel Abidin Beyazgül” demişti.İlgili konular

fransa

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy yolsuzlukdan 3 yıl hapse mahkum oldu

18 saat önce

Fransa'da mahkeme, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'i yolsuzluk davası sonucunda iki yılı tecil edilmiş toplam üç yıl hapis cezasına mahkum etti....Devamını oku
cezaevi

Türkiye’de cezaevlerinin nüfusu 21 şehri geçti

1 gün önce

AKP hükümeti fabrika açmak yerine cezaevi inşa ediyor. Cezaevlerinde kalanların sayısı 2002 yılında 59 bin kişi iken, 2020 yılında 301 bin kişiye ulaştı. Cezaevlerinin nüfusu Kars, Kırıkkale, Çankırı, Bilecik'in aralarında bulunduğu 21 şehirde yaşayanların sayısını geride bıraktı....Devamını oku