Gündem

Yunanistan'dan Bayraktar TB2'ye övgü: Ucuz ve ölümcül

2 hafta önce

Bayraktar TB2

Yunan basını, Bayraktar TB2'yi manşetine taşıyarak "Türkiye'nin ucuz İHA'ları sessiz ölüm makineleri: Yunanistan risk altında mı?" ifadelerine yer verdi.

Şu anda Katar, Libya, Ukrayna ve Azerbaycan tarafından kullanılan Bayraktar TB2'ye son olarak Polonya da talip olmuş, 24 adet SİHA için Ankara ile anlaşma imzalanmıştı. Böylece Türk SİHA'ları Avrupa semalarına da açılmıştı.

 

"YUNANİSTAN RİSK ALTINDA MI?"

 

Yunan basını, Türk SİHA'larının başarısını manşetine taşıdı. Haberde, Türk SİHA'larının Karabağ savaşındaki rolüne vurgu yapılarak, Bayraktar TB2'lerin Yunanistan'a karşı kullanılıp kullanılmayacağına dair bir belirtinin bulunmadığı ifade edildi.

 

"Türkiye'nin ucuz İHA'ları sessiz ölüm makineleri: Yunanistan risk altında mı?" başlığıyla National Herald'da yer alan haberde, "Ancak SİHA'lar; Azerbaycan, onları Ermeni güçlerini yok etmek ve Dağlık Karabağ'ın kayıp bölgelerini geri almak için kullandığında olduğu gibi kesin avantaj sağlayan kritik bir eşik" ifadesine yer verildi.

 

"UCUZ VE ÖLÜMCÜL"

 

SİHA'ların tankları, roketatarları, hava savunma sistemlerini ve radarları yok ettiği anımsatılan haberde, SİHA'ların Türkiye'de üretildiği belirtildi.

 

Ülkelerin ordularına Bayraktar TB2 satışı yapıldığı ve SİHA'ların "Ucuz ve ölümcül" olduğu hatırlatılan haberde, "Bu teknolojinin NATO'nun altını oyup oymayacağına dair endişeler var." denildi.İlgili konular

Yunanistan  Türkiye

Türkiye'den Yunanistan'a karşı yeni Navtex ilanı

23 saat önce

Yunanistan, Atina Mutabakat Muhtırası'na aykırı Ege Denizi'nin uluslararası sularında askeri eğitim sahası ilanına Türkiye'den karşılık gecikmedi, yeni Navtex ilan edildi....Devamını oku
göçmen

Yunanistan, Meriç Nehri sınırında çelik duvar inşaatı başlattı

1 hafta önce

Yunanistan 'göçmen akımını engellemek için' Meriç nehri kıyısına 40 kilometrelik çelik çit inşaatı başlattı....Devamını oku