Yaşam

Yurdun batı kesimlerinde sağanak bekleniyor

1 hafta önce

yağış

Meteoroloji'den paylaşılan bilgilere göre İstanbul ve İzmir'de yağışlı bir günün ardından hafta sonuna kadar sakin bir hava beklenirken, hafta sonu yurdun batı kesimlerinde sağanak bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan son tahminlere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu beklenirken, Ege, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İskenderun Körfezi ile Çanakkale, Sakarya, Bilecik, Antalya, Burdur, Eskişehir ve Ordu çevreleri ile Çankırı'nın kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

Ülke genelinde iki gün yağış az, hava ılık, hafta sonu ise batıda yeniden yağmur var.

 

Yarın İstanbul'un güneşli, lodos, hafif sıcaklık ise 24 derece beklenireken, Ankara, İzmir, Bursa güneşli ve havanın sakin, Antalya'nın ise açık 30 derece olacağı bilgisi paylaşıldı.

 

Marmara'da yarın lodos hafif, sıcaklık biraz artıyor. Cumartesi yine sağanaklar beklenirken, Ege'de iki gün açık ve ılık geçecek. Cumartesi yeniden yağmur geliyor.

 

 İlgili konular

yağış

3 il için kuvvetli yağış ve dolu uyarısı!

15 saat önce

Aksaray, Niğde ve Nevşehir çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor....Devamını oku
yağış

İstanbul’da sağanak hakim

1 hafta önce

İstanbul’da Meteorolojiden gelen uyarı sonrası sağanak yağış etkili olmaya başladı. Aniden başlayan sağanak yağış, kentin bir çok yerinde sürücü ve yayalara zor anlar yaşattı....Devamını oku